Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyan telekre lehet felvenni...

Olyan telekre lehet felvenni jelzálog hitelt amin bár van lakóépület, teljes felújításra szorul?

Figyelt kérdés

Örököltem egy olyan házat (vályogház) ami teljes felújításra szorul és ezért szeretnék rá hitelt felvenni.

Hatalmas telken van, központi területen.

Tehát ha nem a házra csak magára a telekre szeretnék felvenni, akkor az minek minősül?

Építési teleknek?


2010. szept. 6. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

telekre nem tudsz felvenni

vagy uj építésére tudsz felvenni és akkor a majdnai értéke a hitelfedezet (ilyenkor készültségi szintre utal a bank az építőnek, részletekben)

vagy a mostani érték kb 40%-át, ingatlanfedezetes hitelként, de az szabadfelhasználású .. azt csinálsz vele amit akarsz, magyarul felujithatod belöle


telekre nem adnak hitelt

2010. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több bank is ad építési telekre hitelt, pl az FHB, vagy az Aegon.
2010. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen úgy olvastam én is, hogy több bank ad hitelt építési telekre is.

Csak vajon az gond-e, ha már van rajta épület?

Csak felújítani tudom, lebontani nem, mert helyi műemlék védelem alá van véve.

De magára a házra meg nem tudok hitelt felvenni, mert nem adnak rá.

2010. szept. 8. 06:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!