Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A családotokon belül ki...

A családotokon belül ki milyen bankkártyát használ? Melyiket ajánlanátok számomra? Bankkártyát szeretnék csináltalni, de nem OTP-set azt semiképp.

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 13:46
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én is OTP-t tudnék ajánlani. Volt páromnak k&h-s kártyája van, nekem mindig 2 nappal hamarabb érkezett az ösztöndíjam, mint neki. És ez minden utalással így volt. OTP-ben eddig soha nem csalódtam:)
2010. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Axás bankkártyám van. Van egy számlanyitási díj, és ATM-ből pénzért veszek le, de nincs utalási, számlavezetési díj ingyen van a vásárlás. Netbank van. Ami a legjobban tetszik, hogy tartok rajta 500 ezer forintot, nem lekötve, és ezért kapok alapkamat mínusz 0,75% kamatot. Ez most 4,5%. Éves szinten tehát kapok 22500 forint kamatot a le nem kötött pénzemre, bármikor használhatom a pénzem, engem így nem zavar az ATM használat, amit amúgy sem gyakori, mert mindenhol kártyával fizetek.
2010. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hintalow ***** válasza:

Első sorban azt kell végiggondolni, hogy hol használnád.

Ha külföldi használat is bejátszik, akkor célszerű a dombornyomott kártya, ha csak belföldön, akkor bőven elég lesz egy nem dombornyomott kártya.

Online, tehát internetes vásárlásra használnád -e?

A dombornyomott kártyák szinte kivétel nélkül használhatóak ilyen célra, a nem dombornyomottak közül a mastercardok szintén, a nem dombornyomott visa (visa electron) a kibocsátó bank döntésétől függően, tehát ilyet választva erre érdemes rákérdezni. Maestro kártyák jellemzően nem használhatóak online.

A bankkártyához számlát is kell nyitni, aminél a következőket érdemes figyelembe venni: kézpénzt vennél -e fel ról, hányszor, saját vagy idegen automatából kényelmesebb ez számodra.

Utalásokat indítanál -e, ha igen akkor interneten v. telefonon intéznéd -e inkább ezt.

Esetleg számlákat fizetnél -e csoportos beszedéssel, vagy állandó utalással.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2010. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
OTP bankszámlánk van. Meg vagyok vele elégedve. Sok helyen van automata, bár legtöbbször kártyával fizetek mindenhol, a csekkjeimet is internetbankon keresztül utalom át. Nagyon jó az internetbankjuk kezelőfelülete is. Barátnőm másik banknál van és azt szinte leheteten kezelni. férjemnek van erstés számlája is, de az nem szimpatikus és már ő is az otp-re utaltatja a fizetését. Van hozzá egy devizaszámlánk is, meg egy internetesszámla, ami teljesen biztonságos. Szóval tapasztalatom szerint az otp a legjobb, de persze kinek a pap, kinek a papné :)
2010. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
az tény, hogy otpből sok automata van, de tiszta lehúzás az egész!!
2010. szept. 9. 15:08
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnos maximálisan egyeértek a kérdezővel, az OTP-nél drágább helyet keresve se lehetne találni...

Soha nem mennék oda.

2010. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!