Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok olyan banktól hitelke...

Kaphatok olyan banktól hitelkeretet, ahova nem érkezik jövedelmem, de más bankhoz igen?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
nem, mindenhol feltétel a jövedelem. Én ev vagyok, még az abból származó havi 7-800e bevételem sem fogadnák el, pedig rendszeres, minden hónapban látják.
2021. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, de jövedelemigazolással és másik bank kivonatával tudom igazolni a jövedelmet. Akkor sem?
2021. nov. 28. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
nem, a feltétel, hogy a számlára érkezik.
2021. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Folyószámla hitelkeretet nem kaphatsz, személyi kölcsönt igen, ha megfelelsz az egyéb feltételeknek.
2021. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Miért írja valaki, hogy feltétel, hogy oda érkezzen?

Az első meg egyenesen úgy ír mintha az lenne a kérdés, hogy jövedelem nélkül lehet-e hitelt felvenni.



Kérdező:

Jogi akadálya nincs. A bankok is szokták engedni, mert ha valaki nem hajlandó náluk számlát nyitni, azért még egy potenciális hiteles ügyfelet nem akarnak elveszíteni, jöjjön csak, vegye fel a hitelt itt.


Viszont a nagyobb kedvezményekhez, a legjobb ajánlatokhoz (akár kamat, akár más szempontból) már el szokták várni, hogy nyiss náluk folyószámlát, sőt akár a jövedelmed is oda jöjjön.

Azért írom így, hogy akár, mert olyan is lehet, hogy nyitsz bankszámlát náluk és arra mindig annyi pénzt utalsz havonta, hogy a törlesztőt onnan le tudják vonni.


Ha viszont a jobb ajánlathoz elvárják, hogy a fizetésed oda menjen és te ezt az ajánlatot szeretnéd, akkor oda kell irányítani a fizetést.



Általában úgy működik ez, hogy pl. a CIB ajánlja a legjobbat, ott vennéd fel. Igen ám, de ha nem oda megy a fizetésed, nincs ott számlád, akkor máris csak rosszabb ajánlatuk van a számodra.

Akkor így már jobb pl. a Raiffeisennek a legjobb ajánlata.

Igen ám, de ők is elvárják ezt. Ha nem mész bele, akkor a Raiffeisen amit tud kínálni már nem is olyan jó.

Jobb például a Takarékbank legjobb ajánlata. Ahol megint ezt várják el a legjobbhoz.


Végül könnyen oda jutsz, hogy a számlavezető bankod fogja a legjobbat adni vagy pedig lecseréled a számlavezető bankod.



Remélem tudtam segíteni!



(A folyószámla hitelkeret az más kérdés, ott tényleg csak úgy lehet ha a jövedelmed a náluk lévő számlára érkezik.

A hitelkártya megint más, ahhoz pedig jellemzően nem kell, hogy legyen náluk bankszámlád és emiatt hátrány sem ér semmi.)

2021. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!