Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most akkor kivonul a Sberbank...

Most akkor kivonul a Sberbank vagy nem? Mennek a reklámjaik, kapom a promóciós leveleket, a honlapjukon semmi erről.

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kivonul szó félrevezető, bár mindenki ezt használja.


Nem a Sberbank Magyarország Zrt vonul ki, nem az itteni bank, hanem a tulajdonosa. A Sberbank Europe AG.


Az egy dolog, hogy majd később a Magyarországon működő bank neve is meg fog változni, de attól még az itteni bank, a vállalat ugyanúgy működik tovább bankként, minden szerződés élni fog, stb...

Cégjegyzékszáma, adószáma, stb... nem fog változni.


A tulajdonos lesz más.

Viszont attól még a magyarországi bankvezetés nyereséges bankot akar, jól akarják vezetni, ezért nem dolgoznak továbbra is.

Az új tulaj is ezt várja el nyilván.


Nem zár be semmi.


Volt már olyan kivonulás Magyarországon ami tényleg valóban kivonulás volt. Az itteni, magyarországi bank eladta az ügyfélállományát pénzért. Így ügyfélállomány nélkül már jogosult volt visszaadni a banki licenszét az MNB-nek. (Amúgy nem is lenne rá joga, nem fejezheti be egy bank a tevékenységet csak úgy.)

Ezután az ügyfelek nélküli bank visszaadta az engedélyét és végül megindította a saját végelszámolását.

De az teljesen más történet volt.



Én is a Sberbank ügyfele vagyok, meg vagyok velük elégedve.

Ha a jövőben változik valami, akkor persze meglátom, hogy váltsak-e bankot.

De ez akkor is így lenne ha nem az új tulajdonos miatt változna meg valami.



Remélem kielégítő válasz volt. :)

Igazából a félreértés egy nem túl pontos szó, a "kivonul" miatt jött. Nem pontos, de mindenki ezt használja.

2021. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ok, így már világos, köszi!
2021. nov. 24. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!