Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követeléskezelőnek van kockáza...

Gyula1971 kérdése:

Követeléskezelőnek van kockázata, ingatlanfedezettel biztosított jelzálog alapú devizahitelek csomagban történő megvételénél?

Figyelt kérdés

Tehát egy 10 milliós követelést megvesz 3-millióért,és a 10-milliót érvényesíti a bedőlt devizahitelesen, vagy havi részletben,vagy az ingatlana eladásával.-


Így a 3-milliós vételár több,mint 300%-os hasznot húz!


Ez minden egyes ügyfélnél így van?


Akkor miért vannak megállapodások a követeléskezelővel alacsonyabb összegről,mint az eredeti banki tartozás kamatostól?


A 300%-os haszon így nem érvényesül minden ügyfélnél?


Van kockázata a követeléskezelőnek,van leírás?



2021. nov. 19. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Van kockázata, hogy még 3 millió sem térül meg, mert nem fizet az adós és a kilakoltatási moratórium is elhúzódik a végtelenbe a sok ingyenélő bedőlt lakáshiteles védelmében..
2021. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elsősorban arra gondoltam,hogy a Követeléskezelő örökölheti-e a bank,mint jogelőd esetleges hibáit?

Pontosabban az ezért való felelősséget?

Mert hiba volt bőven,nem csak az árfolyam kockázattal,de olyan is kapott hitelt,aki nem minősült hitelezhetőnek, max volt egy forgalomképes ingatlana,aztán tessék a CHF-hitelt megkapta.

Rokkant nyugdíja 30-ezerből. Amikor nem bírta fizenti pár hónap után, a bank nyitott áthidaló hitelt neki.

Ma már nevetséges, az első törlesztő részletek a hitel kiadása után, magából a hitelből történtek.

Páciens 20-éve rokkant ellátáson van, hitelt 12-éve kapta.

Ezzel mit lehet kezdeni...

2021. nov. 20. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Amint lehet (moratórium utáni első napon) kipaterolni az ingatlanból, és az eladási árból kiegyenlíteni a lejárt követeléseket. Ezt lehet kezdeni vele. A tőke, kamat, késedelmi kamat és behajtási költségek levonása után az eladási árból fennmaradó összeggel páciens szabadon rendelkezhet.
2021. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, bárcsak ilyen könnyű volna...

Az ügyfél már az elején törvényileg nem volt hitellel finanszírozható.

Remélem nem támadja meg bíróságon. Különben a teljes követelés bukta+perköltség.

A szerződése érvénybetartása miatt a bank újabb áthidaló hitellel hitelezte,de a bank megkapta érte a vételárat tőlünk,de a bank hibázott. Egyszerűen nem a jogszabálynak megfelelően hitelezett.

Rokkant segélyesnek kell hitelt adni az ingatlanára...

Ezek a szerződések szerinte érvénytelenek,csak az ügyfél nem kérte a bank ellen anno a bíróságon, a bank meg látván a hibát áthidalta újabb hitellel,amikor azt sem bírta fizetni,akkor békén hagyták.

2021. nov. 21. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez a törvény, paragrafus, amire hivatkozik, hogy nem finanszírozható hitellel?
2021. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hivatkozik semmire,de a főnököm a követeléskezelőnél a jogi osztály,nem akarja perre vinni.-

Mi néztünk utána a tv-nek, isten őriz az adós megtudja.-

Amúgy figyeljük a devizahiteles híreket is,és bizony volt olyan hitel,nem nálunk,ahol a bíróság kimondta, hogy az ügyfél nem minősül hitelezhetőnek.-

Tehát a bank, mint eredeti hitelező,nem adhat bárkinek,aki bejön az utcáról, azért mert van egy ingatlan fedezete.-

A hitelezésről és a hitelintézetekről szóló 1996-évi tv-hitelbírálatra vonatkozó passzusa.-

Az alap probléma,a bank miért adott ilyennek hitelt?

A követeléskezelő,meg nyelje le!

Megkérdezem a jogászt erről pontosan,melyik része a törvény-nek a héten.-

2021. nov. 22. 14:23
 7/8 A kérdező kommentje:

Megvan a válasz!

2018-tól köteles a bank átadni a vevő Követeléskezelőnek az ügyfél minden levelezését,és iratát a követelés átadásakor! MNB-rendelet ez. Előzmények átadása!

-Sajnos 2017-ben, még nem tudta teljesen a Követeléskezelő szakma mit vesz át, csak a jelzálog hitelszerződéseket,és a befizetett könyvelést adták át!-

Tehát átvettük,pl:Csóró Pistát,akinek volt egy ingatlana,amire adta a bank a hitelt.-

Mi csak a jelzálogszerződést látjuk 2016 végén mondták fel!

Közeli elévülés miatt elküldtük a közjegyzőnek,hogy indítsa el a végrehajtást,és a bank helyett a mi nevünk szerepel, mint utód.-

Erre Csóró Pista írt egy nyilatkozatot, ellentmondáshoz hasonló,jelzálog alapú hitelnél nincs 30 millió ft alatt fizetési felszólítás ugye...

Mivel Csóró Pista ellentmondott,így nekünk kell , kellene bizonyítani,hogy jogos a követelés.

Ám jogos is lenne,ha nem lett volna az ügyfél már a hitel kihelyezés pillanatában is csóró!

Nem merjük bíróságra vinni!

-

2015. január 1-jén hatályba lépett, a jövedelemarányos törlesztőrészlet és a hitelfedezeti arányok szabályozásáról 32/2014. (IX. 10.). MNB rendeletről.


A fogyasztónak nyújtott hitelről szóló 2009. évi CLXII. törvény és a felhatalmazása alapján kiadott, a körültekintő lakossági hitelezés feltételeiről és a hitelképesség vizsgálatáról szóló 361/2009. (XII. 30.) Korm. rendelet 2010. június 11-én történő hatálybalépését megelőzően a hitelnyújtás szabályait a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény határozta meg.


Az 1996. évi CXII. törvény 77. § (1) bekezdése rendelkezett arról, hogy a pénzügyi intézmény köteles a kihelyezések és kötelezettségvállalások megalapozottságát, áttekinthetőségét, a kockázatok felmérésének ellenőrzését és csökkentését lehetővé tevő, igazgatóság által elfogadott belső szabályzatot kidolgozni és alkalmazni. Az 1996. évi CXII. törvény 78. § (1) bekezdése szerint a hitelintézetnek a kihelyezésről történő döntés előtt meg kell győződnie a szükséges fedezetek, illetőleg biztosítékok meglétéről, valós értékéről és érvényesíthetőségéről.

2021. nov. 25. 12:55
 8/8 A kérdező kommentje:

2019- májustól lépett hatályba az átadási kötelezettség minden iratra, levelezésre,most nézem!


Újabb segítséget kapnak a bedőlt hitelesek az MNB-től


Májustól szigorúbb szabályok vonatkoznak a követeléskezelőkre. A nehéz helyzetbe került adósoktól a bankok megszabadultak, a követeléskezelő cégek gyakorlata viszont nem mindig fogyasztóbarát.

Át kell adni az előzményeket


A jegybanki ajánlás alapján a jövőben át kell adni a követelés előéletének megismeréséhez szükséges háttérdokumentációt is. Szintén elvárás, hogy az átruházást követő időszakban a portfóliót eladó és az azt megvásárló követeléskezelő szorosan működjék együtt a felmerülő fogyasztói panaszok megválaszolása érdekében.


A jegybank azt is elvárja, hogy a követeléskezelők olyan megoldásokkal álljanak elő, amelyek segítik a tartozás mielőbbi rendezését. A prudens intézményi működés alapfeltétele a megfelelően képzett munkaerő, a kontrollfunkciók erőteljes jelenléte, a belső szabályozottság és a fejlett nyilvántartási rendszerek felállítása. Korábban ezeket nem szabályozták részletesen, az ajánlás ezt a hiányosságot is pótolja. Az MNB emellett azt is megtiltja, hogy a követeléskezelők felduzzasszák a követeléseket az indokoltnál nagyobb költségek felszámolásával, az adósok többsége ugyanis nincs abban a helyzetben, hogy vitába bocsátkozzék a pénzügyi céggel az adósság összegének változásáról.

[link]

2021. nov. 25. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!