Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 2 testvér elad egy házat...

Ha 2 testvér elad egy házat (fele-fele tulajdoni hányad), és a vevő bankhitellel veszi meg, a bank az összes pénzt az egyik eladó számlaszámára utalja csak, vagy fele-fele arányban kétfelé utal a két eladónak?

Figyelt kérdés
Az egyik testvér intézte az ügyeket, és a megírt szerződésben az szerepel, hogy az ő bankszámlájára utalja a bank a teljes összeget...a másik testvér aggályosnak tartja ezt...aggódik affelől, hogy ő hiánytalanul meg fogja kapni a pénzét, és haladéktalnul (nem pedig indokolatlan késedelemmel) (egyszer majd.....).
2021. nov. 18. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Hee??

Most adtunk el ingatlant, minden eladót megkérdezett az ügyvéd a bankszámlaszámról, hogy egyetértünk-e!

Egy tulaj ezt nem intézhette

2021. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerződésbe mindkét testvér bankszámlaszámát fel kell venni és a bank részarányosan utalja.
2021. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha a háznak több tuajdnonosa van, akkor a szerződést is nyilván közösen írták alá, máshogy nem lehetne így eladni. Nincs olyan hogy az egyik intézi.
2021. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!!!!!!
2021. nov. 19. 00:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocs' a sok felkiáltójelért - de tényleg köszi köszi!
2021. nov. 19. 00:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha te is tulajdonos vagy, akkor a szerződést neked is alá kell írnod, vagyis minden tulajdonosnak és minden vevőnek, aki tulajdonjogot szerez.

Az, hogy kinek a számlájára, hova érkezik a pénz, szintén szerződéses feltétel. Megállapodhattok úgy, hogy csak egyikőtök számlájára és ő majd szétdobja, de sokkal tisztább (és nincs plusz utalási költsége), ha rögtön megkapja mindenki a maga részét. A banknak totál mindegy hányfelé utal. Oda utal, ami a szerződésben szerepel.

Esetleg olyan nagyritkán előfordulhat, hogy mondjuk az ingatlan 20 millió, abból 10 kp, 10 hitel, így az egyik tesó kapja a 10 kp-t, a másik a 10 hitelt.

2021. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez érdekes…

Testvérpártól veszünk házat. Önerő + csok.

Mindkét tulajdonosnak jelen kellett lennie az ügyvédnél. Mivel 50-50%-ban tulajdonosok, így az önerőt fele-fele arányban kellett a számlájukra utalnunk.

Az adásvételiben benne van, hogy a csok is fele-fele arányban fog érkezni a számlájukra…

2021. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták, a bank annak megfelelően utal, ahogy a szerződésben szerepel.


Ha csak az egyik bankszámlája van feltüntetve, akkor az egészet oda utalja. Mivel minden tulajdonosnak alá kell írnia az adásvételi szerződést, ezért csak olyat írunk alá, amivel egyetértünk. Ha nem értünk valamivel egyet, szólunk és átíratjuk a szerződésben aszerint, ami nekünk is megfelel.


Ez egy ilyen egyszerű dolog...

2021. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan módon utal a bank, ahogy Ti a szerződés szerint megegyeztetek az eladóval, erre nincs előírás a bank részéről.
2021. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Valójában már az első három válaszoló válaszai alapján is összeállt a kép. Azért őket említem mert a többi választ már szerződéskötés után kaptam. De azért így is nagyon köszönöm. Tényszerűen a volt nejem hívott fel ezzel a problémával, és a tesója adják el a volt szülői házat. És amiatt parázott, mert abban a szerződésben amit a tesója küldött neki, csak a tesója neve szerepelt a pénz utalásnál (És persze a tesó számlaszáma). (Természetesen mint fele arányban tulajdonos ő is szerepelt a szövegben). Az első három válasz után már meg tudtam nyugtatni hogy ez még csak egy szerződéstervezet vigye magával a számlaszámát mert másnap amikor valójában megkötik a szerződést akkor majd az utalás részhez az ő neve és számlaszáma is kerüljön oda és akkor neki fogják küldeni a pénzt nem a tesójának. Persze a megnyugtatás nem lett teljes és tökéletes, mert ő valahol valami olyat olvasott hogy egy helyről küldi a bank a pénzt mert hogy a banknak bonyolult több helyre utalni hát nem is igazán értettem hogy miért gondolkodik így vagy miért gondolja ezt.... Ja merthogy valahol olvasott valamit. De azért azzal a reménnyel indult neki a más napnak hogy hátha esetleg mégis úgy lesz ahogy én mondtam... Mert hát így szeretné ő is. Egyébként ez is egy ilyen CSOK-os adásvétel volt. És hát úgy is történt másnap az ügyvédnél szerződéskötéskor ahogy azt Ti mindannyian írtátok. Nagyon köszönöm még egyszer is mindenkinek.
2021. nov. 21. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!