Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 5 hónapja van meg a munkaszerz...

Voltegyember kérdése:

5 hónapja van meg a munkaszerződésem 8 órás bejelentéssel és egy elég jó bérrel a bank adna hitelt így nekem?

Figyelt kérdés
2021. nov. 14. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozatlan idejű szerződés és túl vagy 6 hónapon, talán igen. Meg szabhat még feltételeket.
2021. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2021. nov. 14. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezer és egy dologtól függ hogy kapsz-e hitelt.

Nyilván fontos szempont a fizetés, de nem csak az. Számít az önerő (gondolom, ingatlanra felvett jelzálog hitelről van szó), az hogy a vételár és a bank (értékbecslő) által becsült érték (és ezek eltérése), az hogy korábban volt-e hiteled, ha igen azt hogyan fizetted, milyen futamidőre szeretnéd a hitelt, egyáltalán a vásárolt ingatlan jellege (pl. vertfalú házra jóval nehezebben adnak hitelt, azonos érték mellett is) és még sok más "apróbb" szempont.

A megfelelő fizetés és a 6 (vagy más esetben 3, vagy amennyit a bank meghatároz) hónapja fennálló munkaviszony általában elvárás, de önmagában nem elég.

2021. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen hitel és mekkora összeg.
2021. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából 4 millió lenne és autóra.
2021. nov. 14. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a nettód, ami számlára megy?

Elviekben az időtartammal nincs gond.

2021. nov. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából 330 000 a nettó
2021. nov. 15. 07:05
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Lol, minek neked négy milliós autó, ha nem engedheted meg magadnak?
2021. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ember azt vágod hogy nem egy évre veszem az autót? Nekem tudod nincs anyuci apuci picsám alá tolja az autót meg mindent mint egyeseknek. Meg veszek egy 2007-es autót ugyan annyit rákölthetek mint az újra.
2021. nov. 15. 08:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a 330 az épp csak valamivel jobb az átlagtól. Erre a bérre bizony nem engedheted meg magadnak 4 milliós hitellel az autót.


Ugye a kocsihoz 20% önerő kell és maximum 7 évre tudod felvenni a hitelt. Tehát ezek szerint (ha új autóról beszélünk) egy 5 milliós kisautót (pl. Suzuki Swift, Opel Corsa, Peugeot 208) akarsz venni. Felpörgött az infláció, már 8% kürüli THM-mel mennek az autóhitelek. 7 évre lesz kb 60 ezer a törlesztőd, ami a jövedelmed 18%-a. Ez még belefér, ha ezen kívül nincs más hiteled, de aki jót akar magának, az nem adósodik el a jövedelmének 30%-ától jobban.

És akkor még számold rá, hogy ott van a forgalomba helyezés költsége, a biztosítás (hiteles autónál a casco kötelező, de egyébként is csak egy őrült nem köt cascot egy új kocsira), teljesítményadó, meg ugye a márkaszerviz ceruzája vastagon fog, egy első éves olajcseréért is simán kifizetsz 50-60 ezret.


Ergo jól gondold ezt meg!


Ha levonjuk a lakáshitelemet, még akkor is bőven többet keresek nálad, ennek ellenére nagyon sokat gondolkodtam, hogy egy olcsó kocsit bevállaljak-e 3 millió hitellel.


Amúgy meg: 2007-es kocsival sincs semmi baj, ha olyat választasz, ami karban volt tartva. Nekem egy 2007-es Swiftem volt. Mikor eladtam, esedékes volt rajta egy fékbetét-tárcsa csere, ami kb 50-ből megoldható és kész, minden más szempontból tökéletes állapotban volt, mert vigyáztam rá. Ja és még 150 ezer sem volt benne 13 évesen. Szóval lehet, hogy jobban jársz egy használt, de jó állapotú verdával. Nem kell tizenévest venni, nézz ki egy 5-6 éves darabot!

2021. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!