Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyámról tudnak lopni...

Bankkártyámról tudnak lopni hogyha pl ncore meg hasonló zugoldalon adom meg az adataimat?

Figyelt kérdés
Sms meg netbankos stb azonosítás van már nellé, bekeményítettek a bankok, elvileg nem tudnak lopni.
2021. okt. 29. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg de. Ugyanis a kettős azonosítás csak EU-n belül érvényes. Egy amerikai szolgáltatónál simán tudsz fizetni azonosítás nélkül. Ergo ha ellopják a kártya adataidat, simán vissza tudnak vele élni.
2021. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Az Ncore, bár nyilván jogsértő tartalmakkal kufárkodik, de minden csak nem zugoldal.
2021. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a KEK.SH már az sztem, fizetni akarok, csak nem tudom merjek-e vagy kell a webkártya..
2021. okt. 29. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Csinalj gy revolutot igenyelj virtualis kartyat es shady oldalakon csak azzal fizess. Minden fizetés elott meg ki be tudod kapcsolni a kartyat
2021. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy nyiss egy Revolut fiókot. Ott még eldobható virtuális kártyát is tudsz létrehozni, ami egy használat után megszűnik.
2021. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Online fizetéshez a bankok „ezer éve” ajánlják az online (vagy virtuális) bankkártyát. Minden olyan adata van, amit online fizetéskor meg kell adni.

Kétféle technikát használnak.

• Egy alszámla tartozik hozzá, a kártya csak az alszámlán levő összeghez fér hozzá. Az alszámlán alapesetben nincs pénz; netbank használattal díjmentesen lehet rávezetni pénzt a folyószámláról. Az átvezetéshez van biztonsági kettős azonosítás. A tulajdonos nyilván akkor és annyit vezet át, amikor és amennyit fizetni akar.

• A kártya a folyószámlához fér hozzá, de alapesetben napi egyszeri, 1 Ft-os határon áll. A limitet ugyanúgy díjmentes, biztonsági ellenőrzéses netbank használattal lehet emelni.

A kártyánál nem szokott lenni kibocsátási díj, az éves díja két-háromezer Ft (többnyire az alsó határ közeli), és az első évi díjat el szokták engedni.

Fújhatják, ha tudják a kártya adatokat, a 0 Ft-ból, vagy a napi 1 Ft-ból nem sok pénzt tudnak jogtalanul fizettetni vele; ráadásul a sikertelen fizetésről SMS-t kap a tulajdonos, bejelentheti a banknak, hogy intézkedhessenek, mert valaki rosszalkodik.

Az én ATM-nél, bolti, postai stb. POS termináloknál használható kártyám adatait sose látta a net, pedig sokszor és sok helyen fizetek online, bankkártyával. Bár, nem tapasztalom, hogy gyakori lenne a visszaélés (igaz, egy sem hiányzik), 9 év alatt kétszer láttam SMS-t sikertelen fizetésről. Hogy sajnáltam őket, hogy nem volt fedezet a fizetésükhöz.

2021. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!