Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van lakáshiteled? Mennyi a...

Van lakáshiteled? Mennyi a futamidő? Mennyit fizetsz?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki,hogy házat veszünk az agglomerációban, azonban kb 15-17 millió hitelt kell felvennünk. Én maximum 15 évre venném. Nézegettem a kalkulátorokat, és hát ilyen havi 100-140 ezer lenne. Kicsit félek ennyi hitelt bevállalni, de hát az albérlet is ennyi. Akik vannak ismerőseim,ő régen vették fel, havi 60-70 ezret fizetnek.
2021. okt. 25. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
25 évre vettem fel, 10 évre fixáltam, de 5 éven belül ki fogom fizetni. 37 ezer a törlesztőm.
2021. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2021. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Közöd?
2021. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
30 évre vettünk fel 4 éve 20 milliót, 80 ezres törlesztővel. 8 millió és 9 év van még belőle. Előtörlesztettünk több forrásból.
2021. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
15 évre vettem fel, mert ettől hosszabb futamidőre szerintem őrültség, már ez is eléggé visít. Havi 50-et fizetek és még 9 év van hátra, de ha minden jól megy, hamarabb sikerül végtörlesztenem.
2021. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

20 évre vettünk fel 12 milliót négy évvel ezelőtt. 5 évre fixáltattuk. Akkor 73 ezerrel kezdődött a törlesztőnk. Azóta több forrásból törlesztettünk elő, mostmár 7 m a tőketartozásunk és jelenleg 50 ezres törlesztőnk van. Az egyéb feltételek nem változtak. Idén szintén törlesztünk elő két lejáró lakástakarékból és a 6. év elején végtörlesztünk.

Nem feltétlenül őrültség hosszabb futamidőre felvenni, mint amit vállalni tudtok minimálisan, sőt. Hosszabb futamidő = alacsonyabb törlesztő. Alacsonyabb törlesztő = nagyobb anyagi biztonság, illetve nagyobb megtakarítási lehetőség. Nagyobb megtakarítási lehetőség --> gyakoribb előtörlesztés. Gyakoribb előtörlesztés --> futamidő vége előtt kifizetett tartozás. Futamidő vége előtt kifizetett hitel --> Kevesebb visszafizetett kamat. Akár.

Ha az ember jól tervez pénzügyi értelemben, akkor könnyen lehet, hogy sokkal jobban jön ki egy hosszabb futamidővel felvett hitellel, de gyakori előtörlesztéssel, mint egy 10 évre felvett, 10 év alatt kipréselt hitellel.

Az, hogy ekkora hitel nektek sok-e eléggé függ a fizetéseteken.

2021. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

9 milliót vettem fel, 20 évre, 10 évig fix törlesztővel.


Úgy tervezem, hogy 3-5 éven belül vissza törlesztem.

2021. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20 évre 10 millió 55e/hó végig fix.. mellé 3db lakastakarékot fizetek (akkor még nem szüntették meg) így havi 115e/hó ebből 60 az ltp ugye. 2019ben vettük fel. második gyerek miatt -1 millió, 2023-ra kifut a lakastakarék -4,5 millió, amit most vissza adnak szjat+némi spórolt pénzzel pont kinullazom..
2021. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!