Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az ügyfélazonosító? És hol...

Mi az ügyfélazonosító? És hol kell megnéznem, hogy az enyém mi?

Figyelt kérdés

KISKORÚ TÖRVÉNYES KÉPVISELŐJÉNEK NYILATKOZATA LÓFÉLE TULAJDONLÁSÁHOZ kéri. 17 éves vagyok. Nekem ilyenem egyáltalán lehet, ha igen, hol találom?


Előre is köszönöm!



#kiskorú #ló #papír #lótartás #ügyfélazonosító #kiskorútörvényesképviselőjéneknyilatkozatalóféletulajdonlásához
2021. okt. 22. 17:38
1 2
 11/15 anonim válasza:
Értelmetlen dolgokaz írsz kérdező..
2021. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11-es: Te vagy buta hozzá:) Ilyenkor a legegyszerűbb azt mondani, hogy ,,Áh, ez értelmetlen!", de, ha egy kicsit is benne lennél a témában, tudnád miről beszélek.. De nem vagy benne, és nem is vagy túl okos sem. Szóval felesleges olyan kérdésekre próbálkoznod válaszolni, amiről halvány lila gőzöd sincs.. Így nagyon szépen megkérlek, hogy ne írj a kérdésem alá többet, mert nem tudsz segíteni, csak itt vergődsz, és erre meg nem vagyok kíváncsi. Köszi!
2021. okt. 23. 21:32
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs igazad kérdező!


Én sem értettem elsőre a kérdésed, és láthatóan a válaszolók nagy része sem, mivel bankolással kapcsolatban válaszoltak Neked, nem pedig a lótartásoddal kapcsolatban.


A 9/11-es válaszolónak esett le legelsőre, hogy nem banki információkkal kapcsolatos a kérdésed. Ezt jelezte a 9-es válaszában, ezért nem igen értem, hogy mi az, amin megsértődtél.


Egyébként megnéztem Neked, hogy miről van szó, ha már a törvényes képviselőd (szülő) nem tette meg helyettem/helyetted.


Az én olvasatomban az van, hogy a lovakat regisztrálják (nyilvántartásba veszik). A regisztráció során az ügyfél kap egy azonosító számot, azzal kötik össze a lovat a gazdájával a nyilvántartásban. Ezt az ügyfélszámot kellene a lóféle tulajdonlásról szóló bejelentésben feltüntetni.


Ha a pacit nem vették nyilvántartásba, akkor nyilván ilyen ügyfélszámmal senki nem rendelkezik, tehát a most szóban forgó nyilatkozat előtt - olvasatomban - ezt meg kell tenni.

Ha a pacit már nyilvántartásba vette a tulajdonosa, akkor tőle kell megkérdezni, hogy mi az ügyfélszám.


Te is lehetsz a ló tulajdonosa. Ebben az esetben a kiskorú személy (ez lennél Te) aláírása mellett a gondviselő aláírása is szükséges, amikor a pacit nyilvántartásba veszik.


A lovak nyilvántartását az állattenyésztésről szóló 1993. évi CXIV. törvény és az állategészségügyről szóló 1995. évi XCI. törvény mellett az alábbi rendeletek szabályozzák:


29/2000. (VI. 9.) FVM rendelet és az azt módosító 64/2003 (VI. 16.) FVM rendelet az egyes állatfajok Egységes Nyilvántartási és Azonosítási Rendszeréről.


A „Lóútlevelet” 2005. július 1-jét követően minden lóra (lófélére) kötelező kiváltani.


Szívesen... :)

2021. okt. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Igen. Előző 3 blokkal egyetértek. Nincs köze a bankhoz. És értelmetlenségeket írogatsz, kérdező. És ezt anyucival apucival kéne megbeszélni.

11es, 9es vagyok

2021. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13 Szép válasz :)


Kérdező, tudod brit tudósok feltalálták az Állatok kategóriát is...

2021. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!