Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felhívtak egy követeléskezelő...

Felhívtak egy követeléskezelő cégtől, mivel felmondták a hitelemet?

Figyelt kérdés
És a nő azbályszerűen kérdőre vont,idézem:hogy mi a fenét csináltamn én a babérjaimon,hogy egy évig egy fillért sem fizettem be,és szabály szerint ebben a stílusban társalgott velem...-és fenyegetőzöt,hogy ugye tudom,hogy ennek mik lesznek a következményei,ha nem fizetek?-én meg mondtam neki,hogy mivel a hitelemen biztosítás volt,ezért addíg nem fizetek,amíg a biztosítóval nem egyeztetek,mivel elutasították a kérésemet,mert sajnos munkanélküli lettem.Közjegyzővel fenyegetőzött ez a nő a telefonban,én meg mondtam neki,hogy nyugodtan vegye csak jegyzőkönyvbe,hogy az egész nem érdekel,írja csak le, és hogy ne zaklassanak minden nap telefonon,meg sms-ben,mivel egy napon 5-ször hívtak és sms-sel indítottak reggel 8-kor...-MIT TUDNAK CSINÁLNI?LELŐNEK????
2010. szept. 1. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nagyon jól csinálod, mivel semmit se tudnak csinálni, ezért zaklatnak, fenyegetőznek, stb., hátha feladod és a föld alól is előkerited a pénzt. Ez a dolga a nőnek, hogy téged kiboritson, ezért kapja a fizetését, vagyis a jutalékát, ha te fizetsz végre. Ahhoz meg ez a leggyorsabb út szerinte.

Te meg maradj nyugodt.

Eddig jól csináltad.

2010. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Azt tudja csinálni, hogy átadja az ügyet a végrehajtó cégnek, aki megy és kirámolja a lakásodat, és behajtja a tartozást. Nem fogják annyiban hagyni az ügyet.
2010. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 hónapig dolgoztam az egyik hitelintézetnél adósságkezelőként. Addig bírta a gyomrom.

Az ügyintéző feladata, hogy b*szogasson sajnos. A felvételi után volt egy tanfolyam, ahol ezt tanultuk. Az első elmaradásnál azt kellett mondanunk, hogy reméljük, hogy továbbra is a jól fizető ügyfelek között tarthatjuk számon, aztán a következőnél már el kellett kezdeni fenyegetőzni, szomszédot, munkáltatót felhívni, ha az illetőt nem értük el, sms-t küldeni. Az ügyintéző holnap reggel is sms-sel fog indítani, mert ez a feladata. A rendszerbe megint feljön a neved, továbblapozni a következő adóshoz úgy tud, ha a Te ügyedben aznap is tett valamit. Ezt a lelki terrort tartják célravezetőnek. Ha befizetsz bármilyen kis összeget ,akkor hátrébb kerülsz a listán. Az adósságbehajtásnál is több szint van, egy idő után magasabb szintű (és ezzel együtt szemetebb, akadékoskodóbb) ügyintézőhöz fogsz kerülni, egyre több kifogásolható dolgot fog a fejedhez vágni.

Én azért jöttem el onnan, mert hazugságokat kellett mondanunk az ügyfélnek és azt díjazták, ha valaki válogatott fenyegetéseket alkalmazott. Jutalék nem volt, de azt akarták elhitetni ,hogy nem is fogsz másik állást találni, ez a legbiztosabb munkahely a Földön.

2010. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok

most olvastam a második hozzászólását

A behajtást nem szeretik, mert azt árut tárolni kell, raktározni, nyilván tartani és értékesíteni. Értékesíteni pedig nyilván valóan csak nyomott, használt áron tudják, ami nem éri meg a hiteled szempontjából nekik. Ezért csak a legvégső esetben foglalnak. Azért bunkóznak, hogy elkerüljék a foglalást, hátha megijed az ügyfél és befizeti a tartozását.

2010. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Végrehajtó cég se mehet csak úgy kirámolni a lakásodat...

Valmai biri döntés, vagy lyesmi...

2010. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
éN IS EGYÉBKÉNT ÍGY GONDOLOM,DE NAGYON MEGIJEDTEM,SAJNOS OLYAN HELYZETBE KERÜLTEM,HOY MINDEN SZEMÉLYI KÖLCSÖNÖMET FELMONDTÁK A BANKOK, ÉS EGY ÉVIG MUNKANÉLKÜLI VOLTAM,MOST TALÁLTAM CSAK MUNKÁT...-SZÓVAL NEM TUDOM MI LESZ,BÁR AZT SEM TUDOM,MIVEL A LAKÁSOMON 5,2 MILLIO JELZÁLOGHITEL VAN,ÉS KB 4 MILLIOT ÉR,RÁTERHELHETIK-E A LAKÁSOMRA EZEKET A KÖLCSÖNEIMET IS?
2010. szept. 1. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy ráterhelhetik. Bár sokat nem fognak látni belőle, mert az első visz mindent.

Viszont te életed végiég fél fizetést fogsz kapni ilyen tartozások mellett, mert a többit letiltják. Hacsak nem feketén melózol.

2010. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
AZ KOMOLY LSZ ÍGY...MONDJUK AMENNYIT EZEK A BEHAJTÓ CÉGEK KÉRNEK,MÉG ENNÉL IS ROSSZABB-SZÓVAL JOBBAN JÁROK,HA A FELÉT VISZIK A BANKOK
2010. szept. 1. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha ráterhelik a lakásra a személyi kölcsönöket (és meg fogják tenni ha nem mutatsz fizetési hajlandóságot), akkor a jelzáloghitelt is fel fogja mondani a bankod és a lakásodat is elveszítheted. Próbálj inkább megegyezni a követeléskezelő céggel.
2010. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Rossz kifogás, rossz taktika (de szerintem ezt legbelül Te is tudod) hogy azért nem fizeted már kb egy éve a hiteleidet, mert "biztosításod van". A biztosítási kötvényben egyértelműen le van írva, munkanélkülivé válás esetén hogyan, milyen ütemben fizet a biztosító és mennyit. Egyik ilyen biztosítás sem vállalja át a díjfizetést minden esetben, nem fizet azonnal és nem fizet örökre, tehát a munkanélkülivé válás nem mentesít téged 100%-ban a részletek fizetésétől, csak részben tehermentesített volna.


Azzal, hogy nem mentél érdeklődni, mi a helyzet ilyen esetben, csak a saját helyzetedet rontottad, mert így fel sem tudtál készülni rá, mire számíthatsz, mik a jogaid, mik a kötelességeid. Sajnos valóban ráterhelhetik a lakásodra az összes tartozásodat attól függetlenül, hogy nem ér annyit a lakás és számos egyéb következménye lehet a hitelszerződések felmondásának.


Azzal, hogy nem szeretnél tudni ezekről, nem érdeklődsz, még bekövetkeznek a bajok, ezért szerintem jobb előre tájékozódni és ha még lehet valamit tenni, azt meg kell tenni. Egy banki tartozás soha nem évül el, az folyamatosan csak dagad. Nem ront a helyzeteden, ha a struccpolitika helyett pontosan tudod a szerződés szegés következményeit, ha tudod, mire számíthatsz.


Nekem is vannak hiteleim, én is küszködöm a fizetéssel, mert a CHF árfolyam emelkedés engem is súlyosan érint, de igyekszem naprakészen tudni az összes szankciót, esetleges következményeket pont azért, hogy el tudjam őket kerülni.

2010. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!