Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az pénztáros összedarabolja a...

Az pénztáros összedarabolja a hitelkártyámat, ilyen csak a filmekben van?

Figyelt kérdés

Sok filmben sorozatban hallani hogy a boltos szétdarabolta a hitelkártyáját mert nincs rajta fedezet/elhasználta a hitelkeretét. Ilyen a valóságban megtörténhet/csinálhatnak ilyet?



Ha meg nem akkor a filmekben miért teszik?



2021. szept. 14. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ki is rángatnám a kasszából ha ilyet csinálna. Kezdjük ott, hogy a kártyát bem adom ki a kezemből egyáltalán. .
2021. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon ilyen nincs.

Filmekben is csak vígjátékra emlékszem, ott meg egyértelmű, hogy a humor miatt csinálja.

2021. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
nem csinálhat ilyet.. max visszaadja ha nincs rajta fedezet. Nincs ideje a csórókra a pénztárosnak.
2021. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Laikusok általában nem ismernek szabályokat ilyen mélységben, de:


Letiltott kártyát elvileg a pénztáros el kellene hogy vegye vagyis nem visszaadni.

Hasonlóan az ATM-hez.

Azt is kirángatná a helyéből aki írta?


Fedezethiány esetén persze nincs ilyen.


A letiltás okkal történt így gyanús hogy nem a birtokosa használná.


A bankkártyát kibocsátó illetve elfogadó bank ÁSZF-e megengedi sőt elő is írja.

Azt pedig az ügyfél és a kereskedő is elfogadja amikor a bankkal szerződést köt.



Az elfogadóhelynek (pénztárosának) csak akkor kötelessége ha ezáltal nem kerül veszélybe. (erőszakos ügyfél)



Mondjuk nem hiszem hogy 100-ből akár egy is betartja ezt.


Az érintésmentes fizetés miatt ez ma már amúgy is nehéz, mert a kártya nem kerül a pénztáros kezébe.

2021. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Én írtam az egyes választ. Szó sem volt sehol sem letiltott kártyáról. Fedezethiányról volt szó, amit te is írtál, hogy másik eset, így az atm-es példád teljesen irreleváns. Plusz ahogy írtam is, sehol nem adom ki a kártyát a kezemből (sőt, leginkább telefonnal/órával fizetek), úgyhogy elő sem kerülhet az a dolog, hogy a pénztárosnál legyen az én kártyám.
2021. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A legutolsó amikor ezt hallottam a kèrdès kírása előtt volt nem sokkal. A rèm rendes családot nèztem amiben Peggy elköltötte a hitelkártyán lèvő összeget majd mikor Al fizetett volna már nem volt rajta semmi, az èttermes/büfès ahol evett meg kettèfűrèszelte a kártyáját.
2021. szept. 15. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

4es látszik hogy ért hozzá nem csak azt írja amit ő úgy gondol hogy jó lenne ha úgy működne ahogy neki tetszik.


Aki kicsit is szakmai választ ad valamire azt rögtön lepontozzák.



Egyébként bele is írta hogy letiltott kártya esetén nem akkor ha nincs rajta fedezet.

2021. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Okés, csak nem igazán értem, hogy hogy jön ide a letiltott kártya, amikor a kérdezőnél arról szó sem volt. Egyszerű fedezethiányról beszélt a kérdező, arra is érkezett a válasz.
2021. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Lepontozás látom nagyon megy továbbra is. Itt így szokás a normális válaszok esetén főleg ha még szakmai is.
2021. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozás engem egyáltalán nem érdekel ezen az oldalon. Sajnos lehet pontokat gyűjteni pontozásért, így sokan csak hobbiból nyomogatnak több acc-ról is a szavazásra, így teljesen értelmét veszti az egész. Teljesen felesleges foglalkozni vele. (szintén egyes voltam).
2021. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!