Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennétek fel diakhitelt ápoló...

Vennétek fel diakhitelt ápoló képzésre?

Figyelt kérdés

Egyetemi. Megélhetésre (albi, kaja...stb, kolit sajnos nem kaptam :(

Dolgozok heti 15 órát, de ez nem elég a költségeim fedezésére.



2021. szept. 14. 20:21
 1/2 anonim válasza:

Az a baj, hogy a fizetésed soha nem lesz olyan jó ápolóként, hogy megérje neked a diákhitel, főleg hogy az egyéb költségekre fordítható (nem tanulményokra) az még kamatozik is (1,9% körül), tehát ha minden hónapban felveszel tegyük fel 100000 forintot, akkor a 4. év végére (évi 10 hónappal számolva, amikor folyósítják) akkor 4304000 forintot káne visszafizess, ami 304000 forinttal több, mint amit felvettél ami nem kevés pénz, bár az inflációnál kevesebb, szóval "nyersz rajta", de ez itt most nem lényeg (kevesebb diákhitellel úgy, hogy albiban vagy és csak 15 órát dolgozol nem igazán lehet megélni).


Te mennyi felvett pénzre gondoltál? Megéri neked 4304000 ft mínusszal kezdeni az életed?

2021. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%
Én sokszor le írtam már, de prosti voltam. Nem bántam meg. Befektettem minden pénzt. Egyetemre tuti nem vettem volna fel egy forintot se.
2021. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!