Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizetem be a telefonom...

Ha nem fizetem be a telefonom részletét, ők, letiltják. De utána pereskedés is lesz? A házam is elveszíthetem? Mennyire szokták behajtani (Telekom)?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem fizeted be a részletet, de a számlát igen, akkor simán felmondják a részlet fizetést, és kiszámlázzák egyben, de magát az eszközt ekkor még nem tiltják.

Ha se a számla se a részlet nincs fizetve, akkor igen letiltják, felmondják a szerződést. Ha nem fizetsz, átadják behajtó cégnek, akikkel megállapodhatsz részlet fizetésben az egész tartozásra vetítve.

Ha így sem fizetsz, akkor átadják végrehajtónak, aki ingó-ingatlant vihet, a bankszámlás át inkasszózhatja, vagy a fizetésedből tilthatja le.

2021. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen, csúnya út indul el sajnos. Mennyire szokták behajtani? Teljesen. Ráadásul a telekom nagyon gyors, hamar behajtónak adnak a tartozást.
2021. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Be hajtják kamatostól, plusz a behajtó is az ő részét, mert nem ingyen dolgoznak.
2021. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pedig a házat nem fogják vinni, ha kell, lecserélem az összes zárat. A fizetésemet meg nem tiltják le, mert készpénzben fogom kérni.
2021. szept. 8. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

#4 ez nagyon naív komment volt :D


amint lecseréled a zárat, azonnal perelhetnek, és ha sokat okoskodsz, még be is visznek

2021. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Egyszerűbb befizetni a tartozást.
2021. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, ha nincs pénzed miért szolgáltatótól veszel telefont? Nem elég, hogy bukod a készüléket, de rá is fizetsz....
2021. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező pénzügyi kultúrája egyenlő a nullával.


Szerinted a pénzbehajtó nem fogja az ingatlanodra bejegyzni a tartozásodat, vagy a munkahelyeden a fizetésből nem fogja letiltani ha be vagy jelentve?


Nem is értem, ha csóró vagy akkor minek veszel olyan telefont amire nem telik?

2021. szept. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

"Pedig a házat nem fogják vinni, ha kell, lecserélem az összes zárat. A fizetésemet meg nem tiltják le, mert készpénzben fogom kérni."


Ezen mosolyogtam. :)


A házat nem csapja a hóna alá a végrehajtó, hanem végrehajtási jogot jegyeztet be rá, ami által árverésen értékesíthető. Tehát annyi zárat cserélsz, amennyit akarsz, ezt a dolgot ez nem befolyásolja.

A fizetésedet pedig tudják tiltani akkor is, ha bankszámlára utal a cég, és akkor is, ha készpénzben kapod.


Én nem várnám meg azt, hogy ÖBV-hez (önálló bírósági végrehajtó) kerüljön a tartozásod behajtása. Nagyon drágán dolgoznak, amit szintén Veled fognak kifizettetni/behajtani.

2021. szept. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
... azoknak pedig üzenem, akik úgymond átíratják ilyenkor valaki másra az ingatlanban lévő tulajdonrészüket azért, hogy a végrehajtó ne tudja rátenni a kezét, hogy létezik olyan opció a végrehajtási törvényben, hogy fedezetelvonásra irányuló eljárás. Ebből kifolyólag felesleges köröket fut az illető.
2021. szept. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!