Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek mennyi dh2-je van és...

Kinek mennyi dh2-je van és mire vette fel?

Figyelt kérdés

Szabadfelhasználású diákhitel.


Én lakásfelújításra vettem fel, mert ugyan szereztek a szülők egy saját lakást, de volt/van még vele munka. Eddig 1 milliót költöttem rá, de még minimum ennyit kéne, és másból egyelőre nem menne. Biztos én vagyok az idióta amiért ezzel kvázi "szivatom" magam, de mire összegyűjtenék elég pénzt, addigra kb. a felújítás ára is követné a hitel kamatát, nem lenne olcsóbb... egyedülállóként ez nehéz egyetem mellett dolgozva. :/ és még 500.000 ft-ot fel kellett vennem egy új laptopra és telefonra ez volt a kamatmentes. Úgyhogy momentán 1,5 millió elköltött hitelem van kb.



2021. szept. 5. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ételre, bérletre vettem fel
2021. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy 750 ezret
2021. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sztem az 1 a szabad felh. De mindegy. 2,5 M volt, abból éltem az egyetem alatt meg diákmunkáztam, mert a szüleim munkanélküliek voltak, nem támogattak semmivel (kb másodéves koromtól màr volt munkájuk, csak akkor meg már szartak a fejemre, úgy voltak vele, h eddig megoldottam, eztán is menni fog.) 10 éve végeztem, 600 ezer van még belőle, egy éven belül letelik, mert 52 ezer a törlesztőm.
2021. szept. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, az 1-es szabad, elírtam. Megélhetésre nekem is elment 350 ezrem, mert a lakásszerzés után kiraktak, de nem volt 3 hónapig munkám. Utána részmunkaidőben, 2 lakótárssal 130 ezer ft-ból éltem meg (nem Pesten, itt feleannyi minden). Egy centet sem tudtam félretenni. :/
2021. szept. 6. 05:39
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak így 3 év után az alapból sem mintaállapottal kellett kezdeni valamit. Számomra félelmetesek voltak az ablakok így a negyedik emeleten, azt muszáj volt megcsináltatni. Lévén, hogy mindig dolgozom,nyárra meg kellett egy légkondi, mert tavaly sem bírtuk sem a lakók, sem én. És akkor még fel kéne újítani a fürdőt, de elsőként a WC-t. A konyha szerencsére meg van csinálva, mert erre legalább volt igénye a korábbi tulajnak. Mint mondta a fürdőben az ember kevesebbet tartózkodik. 😂😂😂


És én sosem fogok jól keresni, mert tanítónő leszek. Részben emiatt vettek nekem lakást a szülők, mert elmondtam nekik, mennyit érünk az állambácsinak. 😔


Én feltételezem 4-es hogy neked egy szép összegből jön le az 52 törlesztő, mert átlagosabb fizetésből 30-ra saccolok, ami itt egy félszoba ára havonta. Max. 20 évig nyöghetem.

2021. szept. 6. 05:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy megerőltető az 50ezres törlesztő, 700 körül keresek, szóval észre se veszem.


Persze én mondhattam volna a szüleimnek, hogy keveset keresek, akkor se lett volna forintjuk se. Nemhogy lakásvásárlás… Úgyhogy inkább otthagytam a bölcsész létet, azóta van szabad szemmel látható fizetésem.

2021. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy a te életed így alakult, de remélem azóta annyira nem bánod ezt a jó fizetést, ki tudja, talán saját lakásod is van már, amiért ténylegesen te dolgoztál meg. Van egy olyan mondás, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Nekem ez volt a vágyam, nem a fizetés miatt, mert nekem ennél fontosabb elveim is vannak nőként (ezt is csak gondolom, de ha férfi vagy, jogosabban zavart volna a bölcsész fizetés), és mivel maximálisan támogattak engem a szülők, semmi okom nem volt otthagyni ezt a szakot. Igen, nem telik majd semmi extrára, de pl: a jövőbeli páromnak sem kell azon fájjon a feje, hogy hol fogunk lakni. Kertes házban mondjuk jó lenne élni, de ha majd olyan párom lesz, aki nem keres jobban nálam, akkor marad a lakás, mert nem lesz miből másikat venni és kész. Hasonlóképpen: nem vállalnék három gyereket ilyen fizetésre, de még kettőt se akarok, az a helyzet. Mindenesetre szerintem te jobban jártál, mert ezzel normálisan el lehet tartani egy családot és még szórakozásra is jut. 2 tanár mondjuk már nehezebben nevel fel tisztességesen akár 2 gyereket is, mert ami 10 éve átlagos volt, ma már az is átlagon aluli, és az alsó középosztályt ne nevezzük középosztálynak, mert ebben az országban ez egy vicc. :D De ez csak az én eszmefuttatásom, és az én eltervezett kis életkém, aztán lesz ami lesz.


Ha jól emlékszem a bruttó (?) fizetés 6%-a a minimum törlesztő, amit fizetni kell. De nagy tartozásnál ez nem fedezi az éves kamatot sem, úgyhogy emiatt gondoltam, hogy nettó 160 ezer ft-os fizunál a havi 30 lenne reális és gyors. Mert elvileg ennyi lesz a keresetem kb.

2021. szept. 6. 13:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6 vagy 8 százalék, nem tudom pontosan. (Nekem folyamatosan változik a bruttóm, fogalmam sincs, épp mennyi, így nem tudok belőle kalkulálni, ráadásul a DH a két évvel ezelőtti bruttóból számol. És igen, legalább 30 ezret érdemes havonta fizetni. De még jobb, ha a minimumot fizeted, a többit gyűjtöd mondjuk állampapírban, és évente előtörleszted, mert azt egyből a tőkébe teszik.


Talán jobban jártam, igen, van lakásom, gyerekeim, autóm is, utazgatunk is sokat (nő vagyok amúgy). Mindenesetre én a gyerekeimet olyan pakkal fogom elengedni, mint amit te kaptál, nem olyannal, amit én.


Nekem az volt a bajom elsősorban, hogy egy tanári/bölcsész pálya sok egyébben megköti azember kezét, pont az anyagiak miatt. Párválasztás, gyerekvállalás, hobbi etc. Mert ahogy te is írtad, anyagilag egyszerűen nem fér bele. Ezért hoztam egy döntést, ami nekem annyira nem volt akkor jó (az álmomat adtam fel, az újságírás volt a mindenem), de a gyerekeimnek mármost is jobb. Mostanra megszerettem, amit csinálok, fejlődni is akarok benne. De nem szerelemből,ahogy az újságírásban akartam, hanem csak és kizárólag a pénzért.


De sok beszédbek sok az alja.

Nyilván nálad egyszerű most a képlet, aDHnak jobb a kamata, mint egy lakásfelújítási hitelnek. Innentől ez egy jó döntés.

2021. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az írási stílusodból valahogy sejtettem, hogy nő vagy, de nem mertem biztosra tippelni. :D Amúgy igen, megértem a nézeted és a gyerekeid így mindent megkaphatnak majd. Én odaadom nekik, amit szülőktől fogok örökölni, mert ők sem élnek, míg világ a világ, és ők a vállalkozásukból nagyon jól megvannak. De sosem végeztek egyetemet, én pedig ezt az életformát nem tudom elképzelni, iszonyú sok stresszel jár és nem egy életbiztosítás hogy nem csődöl be. :( Egyelőre mindig mindent átvészteltek.


Én velem az a fő baj, hogy nem nagyon értek máshoz. Reálhoz sosem volt érzékem, egyedül a rajzhoz, de arról lebeszéltek, mert hogy ennél okosabb vagyok. Pedig látom mennyi pénz van abban is, aki sikeres, de én csak hobbiként szeretem, örökké monoton lenne. Én szeretem a gyerekeket és szeretnék jó tanítónő lenni, így is kevesen vagyunk. :) Aztán lehet kiábrándulok teljesen.


Én nem vagyok biztos benne, hogy a párválasztást erősen megköti ez. Olyan értelemben igen, hogy biztos nem találkozok cégvezetővel mert nem járok ilyen körökben. Úgyhogy én felkészültem, hogy a párom is valószínű az oktatásból kerül ki így vagy úgy. Hacsak nem megyek fel társkeresőre, ahová akár még pszichológusok is járnak, ami nekem fura, mert egyelőre ez az utolsó hely, ahol el tudom őket képzelni, egy barátnőmnek rémes tapasztalatai voltak, túl jó emberismerő. xD


Egyébként ezt most én is jó döntésnek tartom, mert így viszonylag olcsó gonddal megúszhatom. Az állampapírra nem is gondoltam viszont, köszi az ötletet! :)

2021. szept. 6. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem pont ebben az irányban gondoltam, hogy beszűkíti a párválasztást, hanem pont ellenkezőleg. Talán nehezebben marad együtt egy pár (vagy eleve össze sem jön), ha mindketten rosszul keresnek és nem jutnak egyről a kettőre. Ha csak a pénz miatt nem vállalnak gyereket, de amúgy akarnak, akkor abba bele lehet őrülni.
2021. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!