Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Dolgozik itt valaki az OTP-nél?

Dolgozik itt valaki az OTP-nél?

Figyelt kérdés
A fiam bankszámláját szeretnénk hirtelen halála után megszüntetni. Nincs vagyona, nem volt csak pár ezer forint a számláján, de le szeretnénk zárni, mert ugye le kell. A halotti anyakönyvin és a bankkártyáján kívül mit vigyünk még?

2021. szept. 4. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
A fényképét.
2021. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Jogerős végzést.
2021. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jogerős végzést? Miféle végzést?
2021. szept. 4. 16:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, nincs, nem lesz hagyaték. Ha a hagyatéki végzésre gondoltál.
2021. szept. 4. 16:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem!


Lesz hagyatéki eljárás.


Ha a számla nem nullás akkor a bank a rajta lévő egyenleget csak a hagyatéki végzés birtokában adhatja oda az abban megjelölt örökösnek.


Hiába nagyon kicsi pénz akkor is a hagyaték része.


A halálesetet így is be kell jelenteni. A bank zárolja a számlát és az illetékes önkormányzat hagyatéki osztályához továbbítja a náluk lévő 'vagyon' adatait.



Akkor lehet ezt csak elkerülni ha a számla tulajdonosa még életében bankban haláleseti rendelkezést tett.

2021. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jó lett volna elkerülni ezt a felesleges herce-hurcát 3000 Ft miatt, de tudom, hogy bűncselekmény levenni a halála után a pénzt a számláról, így nem tettem meg természetesen. Ettől függetlenül a diákhitel központ azt írta, hogy a problémák elkerülése végett zároltassuk a számláját. Amennyire tudom, hagyatékire várhatunk hónapokat. Pedig jó lett volna lezárni végleg..nem lehet lemondani erről a hatalmas hagyatékról? Ráadásul gondolom még a jegyző munkája is pénzbe fog kerülni..

2021. szept. 4. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha le is mondotok az is hónapokba telik.
2021. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs valami kiskapu, hogy elkerüljük? Nem akarom, hogy hónapok múlva újra felzaklassanak ilyen hivatalos ügyekkel.
2021. szept. 4. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyző (nem jegyző, fontos különbség) munkája nem kerül pénzbe a hagyatéki eljárásban!



Nincs kiskapu, nem lehet megkerülni.

Nem kiskapu de megoldás ha a tulajdonos haláleseti rendelkezést ad amíg él, de ez itt már sajnos nem működik.



Lemondani le lehet az örökségről, de az a baj, hogy azt is csak a hagyatéki eljárás során, a közjegyző előtt.


Sajnálom sokszorosan, hogy ilyen történt.


5-ös voltam.

2021. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!