Fiatalon hogyan érdemes takarékoskodni nyugdíjra?

Figyelt kérdés

Látok itt elég sokfélét, van nyugdijbiztosítás, önkéntes pénztár, stb..


Melyikbe érdemes havonta egy kicsit utalni? Kinek milyen van?


Csak simán olyan pénztári gyűjtésre gondolok, mint mondjuk az EP számlák, amit automatikusan vonnak a számlámról.


2021. aug. 26. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb a nyugdíjpénztár. Nyitsz egyet, és havonta vonják a számládról.
2021. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem akarsz vele foglalkozni, akkor EP számla.

Én mindenképpen ezt választanám bármilyen nyugdíjszámla helyett, mert alapból nem tudod kivenni, de azért mégis hozzáférhető valamennyire, megkapod az állami támogatást és később átteheted majd másba a kivett pénzt.

Senki nem tudja milyen szabályozás lesz érvényben 30 év múlva egy nyugdíjbiztosításra vagy önkéntes pénztárra. Ez nekem túl nagy rizikó.


Nem vonják automatikusan, neked kell rá utalni.

"Havonta egy kicsi" kategóriában sokkal jobbat nem is fogsz találni.


Rendes nyugdíj célra én részvényt/ETF-et vennék, amit magam kezelnék. De azt költséggazdaságossági szempontból 1000$/alkalom alatt nem csinálnám. Ha nem akarsz legalább évi 2-3ezer dollárt eltenni hosszútávra, akkor ezzel nem érdemes most foglalkozni.

Elkezdenék feltölteni egy EP-t és később ha már többet tudok félretenni, akkor nyitnék egy brókerszámlát.


Nekem ez a kettő van. Célom, amit ki tudok venni az EP számláról azt rögtön visszafizetem jelenleg, így jár rá állami támogatás.

Hosszabb távon, meg amit ki fogok venni, az vélhetően szintén részvényekbe fog vándorolni.

2021. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!