Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha likviden kell tartanom 1,...

Ha likviden kell tartanom 1, maximum 2 MFt-ot, akkor arra megfelel az OTP Takarékszámla?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként nincs sok pénzem, de azt a keveset szeretném biztonságban tudni: eddig nem volt egymillió forintom sem, és egy folyószámlám volt csak, amihez egy MasterCard debitkártya volt hozzárendelve. Annyira nem izgatott a dolog, mivel nem vásároltam soha a kártyámról (otthon volt a fiókban, csakis pénzt vettem le róla néha, de mindig többet tettem be abból amit kisebb diákmunkákból összeszedtem, mint amennyi lekerült)


Nemrég kezdett el nyomasztani a dolog, és nyitottam egy takarékszámlát, ahová átmozgattam ezt az 1MFt-ot, a folyószámlán pedig megmaradt 100.000Ft nem várt kiadásokra


Állampapírt nem merek venni, mivel nem tudom hogy akár egy év múlva is hol fogok kikötni (minden álmom lenne elmenni innen külföldre, de egy fél évig még takarékoskodnom kell, hogy ne üres zsebbel kelljen elindulnom, mivel nincsen semmilyen vésztartalékom ezen kívül)



Ilyen rövid távon van jobb mód ilyen kevés pénz tárolására?



2021. aug. 19. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
miért nem teszed állampapír +ba?, likvid és 1 hónap után már van rajta kamatod. az otps töketlenkedés drága, de te tudod
2021. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó az otp!

Én megvagyok elégedve vele.


Legyen likvid tartalékod, amennyi biztonságot ad, a többit fektesd be, rakd be állampapírba.

2021. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1, Erre kíváncsi vagyok, mennyi hozamot hozna, ha esetleg betennék 2 hónapra (addig úgyse tudnék meglépni) mondjuk a felét, 500.000Ft-ot?


Még sose volt az Államkincstárnál számlám, de érdekelne, hogy megérné-e

2021. aug. 19. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Oszd meg a pénzt. Egy részét (mondjuk 400 ezret) tegyél nyugodtan hosszabb lejáratú befektetésbe, a többi részét vagy rövid lejáratú állampapírba, vagy OTP-nél valamilyen tőkegarantált alapba. Azok likvidek, bukni nem tudsz rajta (a tőkevédelem miatt) és általában legalább az inflációt követik.


Ha úgy vagy vele, hogy "nem tudod, hogy mikor fog kelleni", akkor jó eséllyel elég sokára fog kelleni. Én 2009-ben voltam így. Nem mertem hosszú távú befektetést indítani, így sima pénzpiaci alapba fektettem. Csak 2015-ben, a lakásvásárláskor volt rá szükség. Nyugodtan tehettem volna TBSZ-re, többet kamatozott volna.

2021. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4: A gond csak azzal van nálam, hogy én nem itt képzelem el a jövőmet, és valóban ez az ~1,2MFt minden amim van (se autó, se lakás, se más amit eladhatnék, se családom, semmim nincs)



Ergo már nem merem itt hagyni Magyarországon, maximum a felét: de ugyanakkor ha kint rekednék külföldön (bármi megtörténhet, mint adódott mostanában a vírus miatt is), akkor ott nem sokra mennék vele



Esetleg két hónapra érdekelne a MÁP+-os dolog, de nem tudom mennyit kamatozna, és milyen költségei lennének (amik lenulláznák ezt)

2021. aug. 19. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:

500ezer forint kemény 2 hónapra?

1600Ft kamat a visszaváltási díj levonása után.

Ha esetleg mégse kellene kivenned, akkor fél évre durván 8ezer, 1 évre 16ezer.

2021. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!