Szerinted mi történt?

Figyelt kérdés

Felvettem az Erste banknál 5 évvel ezelőtt hitelt 500 ezer forintot időközökbe külföldre költöztem és hol fizettem hol nem csúszás is volt meg minden ilyen vacak bla bla

Tavaly Januárba fent maradt még 100 110 ezer forint rátettem a kártyára a pénzt,hogy vonják maguknak aztán jött a covid bevágtak mindenkit moratóriumba stb nem vonták most végre haza jutottam bementem ma a bankba közöltem,hogy rendezni akarom a tartozásom ami még van majd közölték,hogy semmilyen tartozás nincs a nevemen... szóval annyira ledöbbentem,hogy mondtam váltig állítottam de van mert nem fizettem ki illetve maguk se vonták szóval VAN.

Azt mondta arra tud gondolni át adták végrehajtónak a bank viszont ő azt nem látja.

Haza jöttem csak b...tta az agyamat a dolog felhívtam az ügyfélszolgálatot kifejezetten a reklamációt kértem elmeséltem a sztorit majd közölte ő se lát semmit viszont bele lát jobban a gépbe majd közölte,hogy végrehajtónak se adták oda mert olyan mintha nem létezne ez a dolog...kérdeztem a hapitól a telóba ez szép és klassz dolog de mit csináljak ha 2 év múlva mégis kapok 1 levelet de akkor már nem 100 ezerről hanem 500 ezerről hogy bizonyítsam hogy én igenis ki akartam fizetni majd közölte minden telefonbeszélgetést 2 évig megőriznek...ühüm klassz meg minden de még mindig nem nyugodtam meg.

Szóval letöltöttem visszamenőleg 4 évre a bankszámla kivonataimat amin látszik hogy volt valaha hitelem és fizettem is hol így hol úgy de tavaly Februárban még vonták aztán Márciusban mintha sose lett volna nyoma sincs...

Szóval a kérdés mit csinálnátok a helyembe? Létezik,hogy a bank hibázott és törlődött a rendszerből a hitelem?? Akarok 1 nullás papírt csak jelenleg hülyének néznek,hogy olyan dolgot kérek ami sose létezett... mi a túrót csináljak????

Nem akarom azt,hogy tényleg néhány év múlva kapjak 1 levelet a 10xeresével hogy fizessem ki



2021. aug. 5. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Ha 100% hogy nem torlesztetted ki akkor minden bizonyara atadtak a vegrehajtasnak! Erdemes lenne a bank fele irni egy levelet. Azert is mert a moratorium miatt is keletkezett kamat es ha at is adtak a vegrehajtonak kb ugyan ott jarsz mint az elejen . 500.000 kornyeken.
2021. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszod

2021. aug. 5. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Legalabbis amikor telenornal volt tartotasunk kikuldtek egy levelet hogy minden rendezve lett ! Ez alatt azt ertettek hogy eladtak vegrehajtonak es abbol kirendeztek ! Mi sem kaptunk infot csak amikor kamatos kamatert jelentkezett a szerencses vegrehajto
2021. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

#1 Moratórium alatt lévő hitelt nem adhatnak át végrehajtónak. Ha még előtte megtették, na az szívás. (Jóval nagyobb bünti rakódik rá ilyenkor, mint a moratórium.)


Kérdező, én írnék egy panaszlevelet, mert arra hivatalos választ kapsz a banktól (papíron), amit meg tudsz őrizni. Ha abban leírják, hogy nincsen semmilyen tartozásod, és nem is adták át végrehajtónak, akkor ha később mégis előkerülne valahonnan, legalább tudsz majd pereskedni. (Ami nagy szívás egyébként egy bankkal szemben, de a semminél több.)


Illetve, akár a bankban (személyesen), akár a www.bisz.hu weboldalon tudsz kérni saját hitel jelentést, abban látszik, ha van még fennálló tartozásod, vagy, ha eladtak valamit a végrehajtónak.

2021. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Moratorium nem szamit a felmondott hitelekkel kapcsolatban ! Es azert nezzuk realisan 5 ev alatt nem sikerult kitorleszteni az 500 000 !
2021. aug. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4es és mindenkinek
2021. aug. 6. 05:37
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös

Nem nem sikerült mert az 500 ezer az kb 800 ezer 1 millió amit vissza fizetsz

Csúsztam is vele bla bla de ezt mind ugyanúgy elmondtam a bankba

2021. aug. 6. 05:38
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Javaslom kérj a Bisz Zrt-től egy teljes KHR jelentést, díjmentes. Ott is látni kell, mi történt, mert ha mulasztást mutat, akkor biztos lehetsz benne, hogy rendezeten a hiteled.
2021. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a KHR-t javaslom. Ha ott látszik a tartozásod, akkor van.
2021. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem végrehajtónak adhatták át, hanem egy követeléskezelőnek adhatták el. Lehet hogy egyszer csak kapsz fizetési meghagyást valamelyik ilyentől (intrum, eos faktor, stb) hogy akkor lehet perkálni.
2021. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!