Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankra érkezik meg...

Melyik bankra érkezik meg legelőször a fizetés és melyikre utoljára?

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Arra érkezik meg leggyorsabban, amelyiknél a számlád van, és oda nem érkezik meg soha, ahol nincs.
2021. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
Amúgy OTP Bankra érkezik előbb a számládra. UniCredit re csak órákkal később.
2021. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Már egy ideje az utalások AZONNAL megjelennek
2021. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
elöszőr abba érkezik ahol a számlát vezeted, a többi bankba egyálalán nem érkezik.
2021. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, és ugyanezt írtam ott is, mint te a 4.-ben.

Persze feltehető, hogy a kérdező aszerint választana bankot, hogy hova érkezik a leggyorsabban.

Semmi értelme sincs, mert

- hacsak nem valami automata intézi a bérek utalását a munkaadójánál, több óra eltérés is lehet, vagy akár napok is;

- a két bank közötti idő másodpercekben térhetnek csak el;

- azt meg ne mondja nekem senki, hogy ha az utalás 23:00-kor indul, akkor nem mindegy neki, hogy 23:00:05 vagy 23:00:06 a landolás ideje.

2021. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt ilyen, most már nincs.

Régen (20 éve) a cégemnek otp-s számlája volt, mi otp-k megkaptuk 7-8-án. A többiek csak 10-én.

Aztán a cégem átment a káendhához és fordult a kocka, a kh-sok kapták meg 2-3 nappal korábban, mi meg csak később.

Ma már nincs ilyen probléma, amikor utal a cég akkor rákerül mindenki számlájára szinte azonnal a lovetta.

Emiatt felesleges bankot váltani, vagy ez alapján választani a bankot.

2021. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1-2 másodperc számít ?
2021. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van akinek igen! Gyorsan leveszi a lóvét nehogy inkasszózni tudják.

Nem vicc, az X vasútállomáson a vasutasok forban állnak az automatánál fizetésnapkor és felváltva rohamozzák!

2021. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarok se bankot váltani se nem gorcsolok a pénz miatt, csak simán kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert én is úgy tudtam mindig is hogy az OTP-re érkezik meg legelőször ! :)
2021. aug. 5. 22:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a kötegelt átutalások mint a munkabér is, még mindig nem azonnal történnek, akkor is 1-2 órát nyerhetsz vele.

Mivel bankon belül mindig is azonnali volt, bankon kívül pedig már évek óta 1-2 óra. De lehet, hogy azóta már az ilyen utalások is azonnaliak.


Tíz éve meg előtte tényleg úgy volt, hogy akik másik banknál voltak mint a munkahely, ők egy nappal később kapták meg, ami hétvége miatt lehetett akár három nap is.

2021. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!