Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova tegyem a pénzem hogy...

Hova tegyem a pénzem hogy biztosan kamatozzon mondjuk 5-10 éves időszakra?

Figyelt kérdés

Mondjuk havonta 15-25 ezer forintot félre tudnék tenni akkor mibe tegyem?

Nagyjából tudom hogy milyen lehetőségek vannak, de hogy pontosan melyik a legjobb azt nem tudom.

Ha részvénybe tegyem, akkor milyenbe? Most nagyon fent vannak az árak és emiatt nem gondolom jó ötletnek.

Ha kriptoba akkor mibe? A BTC is elég magasan van most.

Ha ETF-be akkor milyen ETF-et válasszak?


Amikor berobbant a COVID akkor próbáltam részvényekből bevásárolni, mert minden elég olcsó volt, viszont azóta változott a helyzet és ezért tanácstalan vagyok.


Pontos tippekre lenne szükségem értelmetlen válaszok helyett. Köszönöm.



2021. aug. 3. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Na.

Akkor előszőr is az úgy van, hogy van alacsony, közepes és magas kockázatú verzió.

Értelemszerűen, józan paraszti ésszel felfogva: aminek alig van kockázata (állampapír), az lópikulát fog neked kamatozni. Vagy az inflációt sem éri el a kamatozás -vagyis a pénzed még a reálértékét se fogja tartani- vagy éppenhogy túlszárnyalja minimálisan.

A közepes kockázatnál már emelkedik ugyi a tét... ezekre példa a kötvény illetve a befektetési vegyes alapok.

A magas kockázatba tartoznak a részvények, részvényalapok és egyéb nyalánkságok. Itt a legnagyobb esély arra, hogy a tőkéd egy része is vesztőbe fordulhat, de a legnagyobb hozam esélye is benne van a pakliban.


A kriptodevizák meg nem magas kockázatú befektetések, hanem egyenesen szerencsejáték kategória.

(Majd jönnek a lepontozások a sok kriptofejtől, de ippen nem izgat :) )


Ez így nagyvonalakban. Ha konkrét tippekre vágysz, ezalapján magad is körülnézhetsz a neten...

Ha nagyon nem vagy képben írj privátot és segítek ha gondolod.

2021. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Olyan hogy biztosan kamatozik, nem lesz. Érts ezt reálértékben, tehát a biztos befektetések (mondjuk államkötvény) kamata nagyságrendileg az inflációt követi. Magyarul most beteszel 1 millió forintot, X év múlva 1,2 lesz belőle. Csak ezalatt a benzin, a kenyér, és a krumpli is 20 %-al drágább lesz, tehát nem fog többet érni a befektetett pénzed. Nyilván nagyon lebutított példa, de érted a lényeget.

Ha ennél (tehát reálértéken kb. nullánál) nagyobb hozamot akarsz, akkor ott (nagyjából a hozammal arányosan) a kockázat is nőni fog.

2021. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az 1-es mondja, annyi kiegészítéssel, hogy ha azt akarod, hogy a pénzed megmaradjon, akkor állampapír.

Ha Ha meg azt érzed, hogy ennyivel úgyse érnél el sehova, és hazardírozni akarsz, akkor kripto.

Havi 25ezerből részvényt ne akarjál venni szerintem.


Az emberek többsége kockázatkerülő nem akarja a kis pénzét elbukni.

Havi 25ezer az sajnos a kb semmi kategória. Arra jó, hogy rászokjál a félrerakásra, és ha nő a fizetésed dupláját-tripláját tudd később félretenni.

Az első 1millióra a legtöbb embernek az állampapír való.

2021. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Csak btc
2021. aug. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Tbsz + bróker (Random Capital?) + Alacsony költségû ETF, pl BUX vagy S&P500


Mondjuk a felét inkább állampapírba raknám az Államkincstárnál, én.

2021. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, nem a profit/kockázat egyenes arányosságára voltam kiváncsi, és már az első 1M is megvan, hanem hogy hova tegyem. Ha nem havonta teszek félre 25k-t, akkor negyedévente 75-t részvénybe az részlet kérdés... de mibe? ez lett volna amire a kérdés irányult.

De úgy látom jobban járok ha megnézek egy Bence Balázs videót.

2021. aug. 4. 18:08
 7/9 anonim ***** válasza:

En leirtam a javaslatom, BUX ETF vagy valami kulfoldi (SP500, MSCI World) - a lenyeg, hogy olcso legyen a fee. Es TBSZ-re vedd. En nem vennek egy-egy reszvenyt, hacsak nem ertesz jobban ahhoz a papirhoz, mint a piac (ami nem valoszinu). Inkabb diverzifikalj.


Vagy ha ez a B. Balazs reklam helye volt az ertem, de inkabb ne.

2021. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bence balazs :))))
2021. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Köszi mindenkinek a válaszokat, nem a profit/kockázat egyenes arányosságára voltam kiváncsi"


Pedig olyan kérdéssel, hogy "biztosan kamatozzon" (magyarul kockázat nélkül akarsz értékelhető hozamot) jó lenne ha erre is kíváncsi lennél, mert láthatóan nem vagy tisztában vele.

2021. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!