Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel kapcsolatos gondoltaim?

Hitellel kapcsolatos gondoltaim?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Ingatlan vásárlás előtte állunk. 30% önerőnk van a többi hitel lenne.Felújított ház csak költözni kell.


Úgy tekintenek erre sokan mintha ördögtől való dolog volna persze részben meg is értem. De én úgy gondolom, hogy inkább fizetek több törlesztőt (fix kamatozású hitelről van szó) amivel számolni tudok és nem kell időt energiát rászánnom a felújításra minthogy kevesebb a törlesztőm viszont amennyivel kevesebb rakom félre, hogy aztán rákölthessem felújítás formájában az ingatlanra éveken át ezt játszva.


Szüleimmel gyerekkorombam átmenetem már azon, hogy amely házban lakunk azt újítjuk kb. 10 évig tartott mire apránként meglett minden. Nem vágyom erre ismét főleg, hogy már van saját családom. Így is kevés az idő a mindennapi dolgok elvégzésére még ha felújítani is kéne.


Van aki hasonlóan gondolkozik illetve érveket ellenérvekre is kíváncsi vagyok.


Köszönöm


2021. aug. 1. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Jelen.

Igazából azt kell megvizsgálni, mekkora a kockázata van a fizetőképességetek elvesztésének.

Mennyi megtakarítás marad mellette, mekkora része lesz a havi bevételnek a törlesztő, mennyire válságálló a munkahelyetek, milyen vészterv van, ha elfogy a bevétel és hasonló kérdések.

70% hitelre az egy komolyabb összeg, aminek a törlesztője is vastagon 6 számjegyű, amit még egy jobb, átlag feletti családi kassza is megérez.


A felújított ház vásárlásnál is van bőven extra kiadás, amivel számolni kell. Azt is kalkuláld bele

2021. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó végzettségekkel rendelkezünk mind a ketten stabil munkahellyel rendelkezünk régóta.A családi, baráti körben van több vállalkozás is ha beütne a krach. Nekem van másodállásom ahol épül az egzisztenciám folyamatosan. Feleségemnek tanárnő ha mem is a legjobban fizet bevétele mindig lesz illetve van más területen is végzettsége,tapasztalata mindig törekedtünk arra, hogy több lábon álljunk.


A házzal kapcsolatban költségeket is számításba vettük. Jelenleg annyi a fix kiadásunk mindene hónapban mint amennyi a törlesztő lenne. Így is tudunk kényelmesen megtakarítást felhalmozni.


A törlesztő a bevételünk 30%-a lenne és itt a legkisebb bevétellel számolva.

2021. aug. 1. 19:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézését ez előírásokért!
2021. aug. 1. 19:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Autokorrekt.....
2021. aug. 1. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Manapság felújítandó házat hitellel annak éri meg venni, akinek egyösszegben megvan a felújításra a pénz és nem benne lakva, évekig, apránként szeretné felújítani a házat. Aki benne lakva, évekig felújít, a vásárlásra felvett hitel mellett egy újabb kockázatot vállal, mivel teljesen kiszámíthatatlan a felújítás költsége a folyamatosan emelkedő építőanyag és szakember árak miatt. Szerintem teljesen jó az elgondolásotok, különösen úgy, hogy stabil bevételeitek vannak, több lábon álltok és félre tudtok tenni majd a hitel fizetése mellett is.
2021. aug. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

+1 arra hogy felujitott lakast vegyen az ember. Nekem sincs se kedvem se időm hónapokig újítgatni es vitázni a mesterekkel.


Nalunk 16 millio körül mennek a ket szobas lakasok. 19-20 körül mar lehet kapni eleg jol felujitottat.

En is ugy vagyok vele hogy 7 misi helyett inkabb felveszek 10-et,11et de akkor legalabb rendbe rakott lakasba költözok.

2021. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Kinek a pap, kinek a ...

Én jelenleg azt látom az ingatlanpiacon, hogy nagyjából anyagilag ugyanott van az ember, ha egy újat, vagy ha egy felújítandót vesz meg. Az ütemezés nem mindegy értelemszerűen. Így egy összegben megkapjátok elvileg ezt a pénzt, amit amúgy később kéne pluszban kigazdálkodni remélhetőleg mielőbb, hogy a felújítás haladjon. A végeredmény ugyanaz, csak a pénzáramlás más.

Sok mindent kell mérlegelni, amikor az ember erről dönt. Mit tud és akar megcsinálni magának, van-e szakember családtag, ismerős, aki besegítene, akar-e egyáltalán ezzel foglalkozni, nem egy hatalmas pénznyelőt vesz-e meg, ami mindig erején felül lesz, stb.

Közben a hitellel járó felelősséget is mérlegelni kell. Tudnánk-e mindig minden körülmények között fizetni. Ha nem akkor vállaljuk-e a következményeit a bankkal face to face. Mennyi pénzt kellene felvenni, hogy az felelős döntés legyen, milyen törlesztőket tudunk ehhez bevállalni, vagyis mi az optimális futamidő nekünk, stb.

És amikor ezt az egész nagy halmazt nézi az ember, akkor jön ki igazán szerintem egyénre szabva, hogy kinek mi éri meg jobban.

Nekem nem lenne idegrendszerem egy totál felújítandó házhoz és a régi házak elrendezése, hangulata sem igazán tetszik, így nyilván én ezt rögtön ki is lőhetem. Más meg él-hal azért, hogy egy romot felújítson a nulláról és az legyen az álom háza. Nem vagyunk egyformák.

Én egy közepesen, vagy teljesen felújított házra szavazok, ami ráadásul megfelel az ízlésemnek. Láttam olyan teljesen felújított házat, amiben a tulajdonosának a brutál elvetemült ízlésvilágát láthattuk viszont (piros-fekete konyhabútor, fekete járólap, ezüst csempe, narancssárga fal, a fürdőben fűzöld csempe, piros bútorok, fehér szaniterek), hát... Lehet, hogy két éve újították fel teljesen, de ebben az esetben azért elgondolkozik az ember, hogy megéri-e az árát. Én szétverném az egészet. Akkor inkább keresek egy hasonlókorút, picit olcsóbban és megcsináltatom magamnak.

Szóval ez egyedi preferencia kérdése teljes mértékben. :)

2021. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!