Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzt szeretnék feltenn...

Ha készpénzt szeretnék feltenni a bankszámlámra az mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Egy lakás árára gondolok.

2021. júl. 20. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélyként általában ingyenes a pénztári befizetés.
2021. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az összes banknál a saját bankszámlára befizetés ingyenes.
2021. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Ingyenes de nav bácsi ekkora összegnél már meg keres hogy igazold honnan van. Szinte biztos. Már a bankban nagyot fognak nézni.
2021. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

"Ingyenes de nav bácsi ekkora összegnél már meg keres hogy igazold honnan van. Szinte biztos. Már a bankban nagyot fognak nézni."


Kicsit sem biztos. :)

A bankban sem fognak nagyot nézni. Ugyanis ők ennél azért sokkal nagyobb összegekkel is dolgoztak már. :)

Ugyanis egy lakás ára a pár milliótól a csillagos égig is terjedhet...

2021. júl. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem az a lényeg ők mennyi pénzzel dolgoznak okoska. Milliós összegnél már bejelentési kötelezettség van a NAV felé. Nyilván ha legális a pénz akkor nem lehet baj. Nem nullazni kell hanem utánna nézni. Gondolom arra lusta az ilyen.
2021. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Milliós összegnél már bejelentési kötelezettség van a NAV felé. "


Tévedsz. A pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás ellenes törvény alapján a banknak a gyanús pénzmozgásokat kell jelentenie. Összeghatártól függetlenül.

Tehát a körülmények, előzmények határozzák meg, hogy melyiket tartja gyanúsnak a bank és jelenti. A NAV onnantól kezdve pedig szintén "válogat" közülük.


Továbbá, ha úgy lenne, ahogy Te mondod, engem 5 percenként berángatna a NAV, hogy igazoljam a pénzem eredetét. Még nem tette egyszer sem...


"Nem nullazni kell hanem utánna nézni. Gondolom arra lusta az ilyen."

Soha nem minősítek semmilyen formában egy válaszolót sem, valószínűleg más (sem) értett Veled egyet, ezért megtette, véleményem szerint viszont a lusta nem én vagyok.


Olvasd el a fenti törvényt, valamint a különböző bankok erre vonatkozó szabályzatát (nyilvánosak). Milyen minősítő eszközöket használnak, mielőtt jelentenek bármit is.


De kérdezz nyugodtan, otthon vagyok mindkét területen (bank, NAV).

2021. júl. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!