Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csoknál hogy megy a visszafize...

Csoknál hogy megy a visszafizetés?

Figyelt kérdés
Úgy van hogy 10 millió csak abban az esetben kamatmentes ha megvan a gyerek? Hány év alatt kell megszületni a harmadik gyereknek? Ha mondjuk csak 2 jön össze akkor mi történik? Írja már le valaki hogy van ez. Vannak ismerősök akiknek gyorsan meglett a 2 gyerek, de harmadik már nem lehet, egy esetben csak 1 gyerek van, de ott se lesz már több. Mindkét család a max csokot vette fel. Akkor ők most visszafizetik?
2021. júl. 17. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10: Szerintem lesz, de ez csak magánvélemény. A gyerMek az alfája és omegája mindennek az aktuális kormánynál, szóval ez erőteljes szavazatvásárlási potenciál. De ha más kormány lesz, akkor is erős üzenet, ha a nehéz helyzetbe erült (önhibájából, saját ostobasága miatt) családoknak nem nyújtanak mentőövet. De ez csak magánvélemény. Szerintem ha nem is devizahitelesi szint, de lesz bőven érintett.


#9

2021. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mindkét csokos ismerős régi házat vett, szó nincs új építéséről. A felvett csokból tatarozzák a házakat, illetve az egyik családnak kell építeni egy plusz szobát. Gondoltam hogy nem szeretetszolgálat alapon működik, tehát jobban jártak volna ha önerőből szépen gyűjtögetnek és addig valamelyik szülőnél laknak. Így egész életüket ennek a törlesztőjével fogják tölteni.
2021. júl. 18. 13:09
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ebben az esetben az ismerőseid által felvett támogatás Falusi CSOK lehet, ha 10M Ft-ról van szó, bár a kérdésed elég hiányos, így csak találtatni lehet. Annyi a különbség az új építésű CSOK-hoz képest, hogy itt nem lehet, csak 2 gyermeket vállalni, 1 gyermekre 4, 2 germekre összesen 8 év haladék van és a büntetőkamat a jegybanki alapkamat egyszerese, tehát kisebb mértékű, mint az új építésű CSOK-nál.
2021. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hiányos az én infóm is, mert csak nagyvonalakban mesélték el, de akkor ez is számít hogy falusi csok. Bár így se jobb a helyzetük, mert úgyis vissza kell fizetniük az összeget.
2021. júl. 18. 15:58
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, az, hogy te milyen pár darabos mintát látsz, nem feltétlenül tükrözi helyesen a valós arányokat.

Budapest agglomerációban pl. szinte minden telken CSOK kompatibilis házakat építenek, nyúlfarknyi szobák, kicsi fürdőszoba, csak hogy megfeleljen a CSOK feltételeinek. És viszik, mint a cukrot.

2021. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azért a nyúlfarknyi szoba nem igaz vidékre se, ismerősöknek azt is megszabták minimum mekkora lehet a fürdő és a szóobák is.
2021. júl. 18. 20:14
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát kinek, mi a nyúlfarknyi. Szerintem a 9-10 nm szoba kamaszkorig elegendő csak egy gyereknek, többnyire ekkorák készülnek, ahogy én nézem a hirdetéseket
2021. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A 9-10 nm senkinek sem elég, de nyilván aki rákényszerül az belemegy ilyen méretű lakásba. Aztán később kapnak észbe hogy kicsi. Ahogy írtam érdemesebb gyűjtögetni pár évig, mert ez a csok nem segítség. Illetve csak azoknak akiknek jól fizető munkahely van.
2021. júl. 19. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!