Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csoknál hogy megy a visszafize...

Csoknál hogy megy a visszafizetés?

Figyelt kérdés
Úgy van hogy 10 millió csak abban az esetben kamatmentes ha megvan a gyerek? Hány év alatt kell megszületni a harmadik gyereknek? Ha mondjuk csak 2 jön össze akkor mi történik? Írja már le valaki hogy van ez. Vannak ismerősök akiknek gyorsan meglett a 2 gyerek, de harmadik már nem lehet, egy esetben csak 1 gyerek van, de ott se lesz már több. Mindkét család a max csokot vette fel. Akkor ők most visszafizetik?
2021. júl. 17. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen. Gyerekenként 4 éved van rá, hogy szülj. Tehát ha felvettétek a folyósítástól számítva 4 éven belül szülnöd kell.


Ahol eü okok miatt nem lehet több gyerek van olyan bank aki visszafizetteti ( nem tudom mennyire szabályos ) van ahol "beleszámolják"



Ha 3ra vették fel a csokot és csak 1 van. Nem teljesítik a feltételt így vissza kell.


2 banknál is dolgoztam ezt így írom

2021. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
* csok nem kamatmentes csak kevesebb a kamata
2021. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Férfi vagyok... Nem voltam ezzel tisztában, de most már értem. Azt hittem ez kamatmentes hitel. Mint írtam két fiatal ismerős is van aki úgy vettek házat hogy csok által. Az egyiknél gyorsan jött a 2 gyerek, de már nem lesz harmadik, a másik ismerősnek csak 1 van és 10 millió a hitel, de ott sem valószínű hogy most már 3 év alatt lesz 2 gyerek. Nem tudom hogy nem lehet vagy nem akarnak, nem kérdeztem rá. Ez a csok tényleg annyira nagy segítség?
2021. júl. 17. 16:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Azt nektek kell tudni. Eü -leg rendben van-e párod. Most milyen a kapcsolat, mert ha rossz akkor tök felesleges csak egy kecóért még gyereket is szülni aztán meg félrekefélgetni de na érted...
2021. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam férfi vagyok és nem akarok csokot igénybe venni, csak érdeklődtem hogy milyen feltételekkel működik.
2021. júl. 17. 16:16
 6/18 anonim ***** válasza:

#1: Ezt hogy kell érteni?

"Ahol eü okok miatt nem lehet több gyerek van olyan bank aki visszafizetteti ( nem tudom mennyire szabályos ) van ahol "beleszámolják"


Viszel egy papírt, hogy nem lehet több gyereked és akkor mintha mi sem történt volna, úgy számolják, mintha legyártottad volna a szerződött darabszámot?

2021. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt mondják ismerősök ahol 3 helyett 2 gyerek van, hogy 6 millió valamennyit kell visszafizetni. De ott már nem merné az anya bevállalni a szülést, mert mind a két gyereknél gondok voltak.
2021. júl. 18. 07:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tévesen tájékoztatott. A 10M CSOK esetében (új építésű ingatlan vásárlás, vagy építés) akár hány gyermeket vállal, összesen 10 év van rá, hogy teljesüljön. Mindegy, hogy 1, 2, vagy akár 3 gyermeket vállaltak (csak a 10M CSOK-nál van lehetőség 3 gyermeket vállalni).


10M CSOK igénylés esetén a büntető kamat a mindenkori jegybanki alapkamat ÖTSZÖRÖSE!!!!


1 gyermekre 600E Ft CSOK jár, tehát ha 1 teljesül, vagy 1 gyermek eleve volt az igényléskor, akkor ezzel az összeggel nem kell elszámolni, de így 9,4M Ft-tal tartoznak + az erre éves szinten felszámolandó kamatokkal, ami 10 év alatt több millió Ft lesz.


2 gyermek esetén 2,6M Ft jár, ha 2 gyermek teljesült, akkor ezzel szintén nem tartoznak, de 7,4M Ft-tal és a kamataival igen.


Az elmúlt években a jgybanki alapkamat csak 0,6% volt, de most felment 0,9%-ra és ez még nem a vége.


Ha azzal számolunk, hogy most 0,9*5=4,5% a büntető kamat, ez egy olyan családnál, ahol 3 vállalt gyermek volt, de egy sem teljesült, az éves szinten 450E Ft büntető kamat.


A 10M Ft CSOK esetében aki tudja, hogy nem teljesül akár csak 1 gyermek is, igyekezzen minnél hamarabb önként visszafizetni a CSOK-ot, mert igen durva egyösszegű tartozásra számíthat a 10. év végén a fentiek alapján.

2021. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8: Jó is lenne, ha így lenne, de attól tartok, majd a mindenkori kormány kimenti őket is
2021. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
09.41, itt nagy valószínűséggel nem lesz kimentés, mivel egyrészt ez nem érint majd tömegeket, mint pl a devizahiteleknél, másrészt ott lesz egy pár éves, viszonylag nagy értékű ingatlan is fedezetnek, amit pl el lehet adni, így nincs miért megmenteni ezeket az embereket, ha nem teljesülnek a vállalt gyermekek. Léteznek a különös méltánylást érdemlő esetek is, akiket ez érint, olvasson utána.
2021. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!