Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igénybe vennétek áruhitelt...

Igénybe vennétek áruhitelt vásárlásnál?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagyobb tétel esetén jobb, ha nem egy összegben kell sokat fizetni (még ha a futamidő végén nagyobb is a végösszeg, mint részletfizetés nélkül).
Csak ha 0% THM-es.
Nem, ha valamit nem tudok egy összegben kifizetni, akkor nem engedhetem meg magamnak.
33 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Azt vallom hogy nem költök olyan pénzt ami nincs nálam.
2021. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már annyit cumiztam hitel miatt, hogy nem, soha többé.
2021. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Árucikktől függ. Ha például az ember költözik és becuccol egy albérletbe, de nem akarja minden fillérjét azonnal elkölteni (ami a kaució, albérleti díj után egyáltalán marad), akkor simán érthető, ha egy 0% THM-es áruhitellel oldja ezt meg, amit 10-12 hónap alatt szépen kényelmesen kifizet, de már a beköltözés napjától volt mosógépe és hűtője is, ami ugye nem annyira volt halasztható. Mellesleg a kamatmentes hitelt közgazdasági szempontból is megéri felvenni, hiszen még akkor is jobban jársz a későbbi fizetéssel, ha amúgy lenne nálad annyi pénz, hogy a kinézett cikket kp-ra is megvedd.


Míg mondjuk ha valaki egy új iPhone-t vesz részletre, azt már nem tudom megérteni.

2021. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Részemről is árucikktől függ. Ha kvázi létszükségletű dologra kell (hűtő/mosógép/főzőlap, nem tudom), akkor vennék fel. Ha luxuscikkekre (mosogatógép, szárítógép, magas kategóriás telefon, nagyobb tv, stb.), akkor nem venném meg addig, amíg nincs rá pénzem. Ezek nélkül el lehet kényelmesen hónapokig is éldegélni.
2021. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi már nem vagyunk fiatalok, de igen, ha veszünk valamit ( akár létszükséglet, akár luxus), ha van lehetőség 0 THM- mel vásárolni, akkor az esetek többségében úgy vásárolunk. Bár hozzáteszem, a férjem jártas a jogszabályokban, nem rest elolvasni az apróbetűs dolgokat sem, ezért könnyen beszélek! Ezzel szemben a fiunk nem vásárol semmit hitelre, inkább addig nem vásárol, amíg nincs rá pénze, nem szeret törlesztgetni…
2021. júl. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
a 0% thm-es kölcsön a kapudrog a banki hitelhez, és a hitelrendező hitelhez. annál már nincs lentebb.
2021. júl. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is csúsztam már bele ilyen hitelekbe :(


Tényleg olyan mint egy drog, nem szabad rászokni. Csakis munkaeszközre vagy létszükségletű háztartási eszközre tartom elfogadhatónak - ha tényleg nem megy máshogy (pl valami használt ócskaságot venni fillérekért amíg össze nem gyűlik a pénz a rendesre).


Amikor megveszi az ember az áhított terméket, nem tudja elképzelni hogy esetleg 1-2 év múlva mennyire semmi lesz az már a szemében - esetleg már rég nem is működik, elavult stb. DE még mindig ennek ellenére nyögi a részleteit. Egy már esetleg elavult/kidobott/lecserélt terméknek! Pláne azalatt az 1-2 év alatt ha még egy pár ilyenbe belemegy az ember "mert hát kell".

2021. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tambi3 válasza:

Hosszú életem során kétféle "hitelpozícióm" volt: az első, talán mindenki így kezdi, hogy nem adnak hitelt, a második pedig, hogy már nem kell hitel, kifizetem és hazaviszem.


Ez utóbbi felfogás csak fogyasztásra igaz, kivéve, ha ez lakáscélú, mert "lakni muszáj", és a hitel előbb letelik, mint az albérlet.


Nézetem szerint komolyabb hitelt csak beruházásra szabad felvenni, ami megtérül, sőt a befektetett hitelből vissza is tudod fizetni. Egyébként minden hitelképes cég -Jóska bácsi cipőfoltozó vargától a General Motors-ig- hitelből gazdálkodik.


Autóra, nyaralásra, esküvőre nem szerencsés hitelt kérni, mert újabb terheket raksz arra a háztartási költségvetésre, ami nem volt képes pl az említettek árát kigazdálkodni.

2021. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!