Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követeléskezelő által 4-éve...

Gyula1971 kérdése:

Követeléskezelő által 4-éve megvásárolt nem teljesítő hitelnél elévül a követelés?

Figyelt kérdés

Egy hitel, amit 2008-ban vettek fel,és 2017 tavaszán lett eladva a követeléskezelőnek mikor évül el?

Évente egyszer jön -nem ajánlottan,-sima levélben egy egyenlegközlő. A hitel maga 2012 február óta nincs fizetve!

A követelés az átvétel óta nem volt fizetve, megkezdve sem!😀

Egy másik fontos törvény a 2014 márciusában hatályba lépett új Ptk., amely jó néhány újdonságot hozott a gazdasági élet szereplői számára. A követeléskezeléssel kapcsolatosan például az elévülés szabályainak szigorítása számottevő. Az egyik jelentős változás az, hogy az elévülést a korábbiakkal ellentétben nem szakítja meg a követelés teljesítésére irányuló felszólító levél. A másik lényegi különbség, a cégvezetők és a tulajdonosok felelősségi körének szélesítése volt, amelynek következményeképpen a tulajdonosok kockázatos üzleti döntéseikért saját vagyonukkal felelnek és így akár ellenük is kezdeményezhető fizetési meghagyás a cég tartozása miatt.

Köszönöm,amíg a banknál voltam volt fizetési felszólítás 2016 őszig kb. A Követeléskezelőtől nem jött.



#Követeléskezelő-elévülési idő
2021. júl. 7. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az elévülés nem jogvesztő hatályú, ami azt jelenti, hogy a követés (tartozásunk) kifizetésére irányuló kérés, felszólítás ez idő letelte után is jogosan történik meg, mivel az elévülés nem szünteti meg a követelést, pusztán annak bírósági úton történő érvényesíthetőségét (behajthatóságát) zárja ki."

[link]

Nem hiszem, hogy túl sok jogász jár ide ingyenes jogi tanácsot osztogatni, úgyhogy nem vennék mérget arra, hogy ha itt bármilyen választ is kapsz, az 100%-ig megbízható.

2021. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A 2014 előtti követelésekre elméletileg a régi PTK érvényes, vagyis 2017+5év=2022-ben fog elévülni a követelés. Mivel azzal hogy a bank engedményezte a követelést újra kezdődött az 5 év.
2021. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Ez csak annyit jelentene számodra, hogy bírósági úton nem hajthatják be rajtad!


De!

A követelés kezelőknek vannak finom módszerei is, nem fognak megtámadni.

Egy udvarias úr vagy hölgy vagy felváltva mindkettő meg fog jelenni a munkahelyeden, akár minden nap, és udvariasan felszólít a tartozásod rendezésére. Mert ez akkor is tartozás!

Hidd el, a munkahelyeden ezt előbb-utóbb meg fogják unni, a közvetlen főnököd mindenképp, hogy állandóan a portára kell mászkálnia miattad.

Előbb-utóbb lapátra tesznek.

Ha munkahelyet váltasz, ŐK ezt tudni fogják!


Arról nem is beszélve, ha egy fizetési meghagyásról lecsúszol...


Adós fizess!

2021. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2017 márciusában eladott követelésről,akkor küldött levelet a követeléskezelő,hogy átvett.

Ingatlan alapú jelzáloghitel ez!

Azután csak sima egyenleg értesítő jött.

2020 év végén személyesen kerestek,nem voltam otthon, egy sima levelet hagytak a postaládában, a tartozás rendezés lehetséges lehetőségeiről.

Vissza írtam év elején, hogy jöhetnek,de előtte értesítsenek.

Felhívtak,hogy nem érnek rá jönni,én küldjek ajánlatot levélben nekik.

Megírtam,hogy egyedül élek, szociális járadékot kapok 2002-óta, 27-ezer ft és pár ezer ft lakástámogatást.

Küldtem az igazolásokat.

Egy ugyanilyen esetben a bíróság kimondta 2020 tavaszán,hogy a fogyasztó nem volt anno hitellel finanszírozható.

Ezt is mellékelte, elküldtem postán,de én sem ajánlottan.

A bankkal együttműködtem,3 áthidaló hitellel is még segítettek,de így is csak 4-évig tudtam fizetni!

Hogy miből törlesztettem, az eleje óta ,magából a hitelből,és jártam a bank nyakára,ha elfogyott a pénz,akkor ajánlottak állandóan könnyítést,3 módosítás volt is,így 4-éven keresztül fizettem 2012-ig!

2021. júl. 8. 11:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ingatlan jelzáloghitelről van szó, megvárják a kilakoltatási moratorium végét és megkezdik a végrehajtást.
2021. júl. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!