Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aktív vagy passzív KHR-esnek...

Aktív vagy passzív KHR-esnek minősülök ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy időben, még kb 7-8 éve nem fizettem a lakáshitelem, jöttek a felszólítók, majd az OTP felmondta a hitelt.

Sikerült megállapodni az OTP Faktoringgal, újraütemezték a hitelt, rövidebb lett a futamidő, cserébe megnőtt a törlesztő.

Akkor, amikor felmondták, felkerültem a listára. Jelenleg nem tudom, hogy mi az, amit figyelmebe vesznek. Az, hogy Faktoringos a hitel, már csak rosszat jelenthet?

Ezzel már soha nem voltam elmaradva, vagyis most a moratóriumnál benéztem, mert a Faktoring nem úgy kezelte, ahogy a többi bank.

De mindössze 100 ezret nem fizettem, és a felszólításra egyből elutaltam. A KHR-nél a minimálbér összegével kell tartoznom, és 90 naig nem fizetni, ez most nem állt fent a 100 ezernél.

Viszont ugye eredetileg meg több milliót nem fizettem x éve, az most is több milliós elmaradásak számít, vagy ha átütemezték, akkor évekkel ezelőtt lekerültem a KHR negatív listájáról?

Az OTP azzal, hogy átkerültem a Faktoringhoz, úgy értelmezte, hogy náluk tiszta vagyok?



2021. júl. 4. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ja, meg még annyi, kérdező, hogy amire ti gondoltatok az internetes kereséses szövegezés alapján, az arra vonatkozik, mikor a hitel nem kerül eladásra, hanem megegyezel azzal a pénzintézettel, akitől felvetted.

Onnantól kezdve, hogy lejárt tartozása van valakinek, az egész összeg hátralékosnak minősül (az egészre van bünti kamat is, és az egészet vissza kell fizetni ahhoz, hogy a KHR státusz tisztázódjon). (Most esett le átfutva a kommenteket, hogy ti mivel keveritek.)

2021. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Érdekes. Lekérdeztem a nyilvántartást és egyáltalán nincs benne a listában. Meg is kérdeztem a KHR-eseket anno, azt mondták, hogy ha a teljes tartozás megfizetésre kerül (tehát nem csak az elmaradt törlesztők), akkor pár munkanapon belül törölniük kell a rendszerből.

A bankok számára más lista elérhető mint ami a saját hiteljelentés? Ha jól emlékszem, az MKK-nál azt mondták, hogy abban az esetben látszik csak a megfizetés után is 1 évig, ha valamilyen szintű elengedéssel zárul az ügy.

2021. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Na akkor továbbra is ellentmondó válaszok érkeznek?

Persze így is fel lehet fogni, hogy az a válasz "szimpatikus", aminekem kedvezőbb, de mégis azt gondolom helytállónak.

Ha átkerült a faktoringhoz, akkor valaki írta, és ez így is van, hogy a faktorcég kifizette az OTP-nek.

Valamint gondolom ugyanaz a személy írja, aki szerint jelenleg is aktív KHR-es vagyok, hogy "Onnantól kezdve, hogy lejárt tartozása van valakinek, az egész összeg hátralékosnak minősül".

Na ez egész biztosan nem így van. Nem minősül annak, amíg nincs felmondva a szerződés. Bár én nem dolgozom bankban, de pl. az Intrum Justitia nevű behajtócég dolgozott az én munkahelyemnek.

Az minősül hátralékosnak, ami lejárt, ez a nevében is benne van. Amíg él a szerződés, és van jövő havi meg jövő évi törlsztő, de mondjuk a múlt havit nem fizettem be, akkor jön egy felszólító, hogy szíveskedjek megfizetni a hátralékomat, ami a múlt havi összeg, nem pedig a hátralévő x év. Hiszen ebben az esetben jelenleg nem tartozok a hátralévő évekkel, mivel még nem jött el a fizetési határidő...

Ha ilyesmit ír egy állítólag bankban dolgozó ember, akkor ott joggal feltételezem, hogy kamuzik. Függetlenül attól, hogy a KHR-lekérdezésnek mi lesz az eredménye. Te nem dolgozol banknál, max itt a gyakorin szedted magadra a "tudást", de ez így elég vágó...

Egyébként kár ezen forogni tovább, szerda körül tudok bemenni, utána írok ide, hogy mit mondtak. Még ha az eredmény nem is lesz meg, az ügyintéző már biztos pontosabbat tud mondani.

2021. júl. 5. 20:57
 14/15 anonim ***** válasza:

12. Ez érdekes. Mert ugyanazt a KHR-t látjuk mi is.

[link] (gondoltam hozok linket.)


13. Elnézést kérek, amiért rosszul írtam. Úgy értettem, hogy ha egy hitelt eladnak, akkor az egészet adják el, nem csak egy részét. És ilyenkor az egészet vissza kell fizetni. (Nem arra gondoltam, hogy ha van egy 10.000-es hátralékom, akkor borul az egész szerződés. Pont ezt szerettem volna megfogalmazni, hogy addig, amíg csak hátralék miatt kerülünk fel, addig valóban elég, ha azt a tartozást rendezzük, na de ha egy egész hitel eladásra kerül, akkor nem.)


De akkor tényleg ne pörögjünk tovább ezen, sok sikert szerdára.

2021. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mulasztás, késedelem nem kapcsolódott a szerződéshez, mivel nem csak azt fizettem ki, hanem a teljes összegét a szerződésnek, kamatokkal és egyéb finomságokkal együtt. Ebben az esetben 1 munkanapon belül törlik. Vagy a követeléskezelő cég és a KHR-es ügyintéző is egymástól függetlenül egyformán rosszul tudták, vagy valamit te értelmezel máshogy mint ők. Pont azért kérdeztem rá erre mert nem akartam, hogy akár egy évig is ott éktelenkedjen az a vacak a portfóliómban :) De azt örömmel hallom, hogy a bankok ugyanazt a KHR kimutatást látják mint az adott ügyfél :D
2021. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!