Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aktív vagy passzív KHR-esnek...

Aktív vagy passzív KHR-esnek minősülök ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy időben, még kb 7-8 éve nem fizettem a lakáshitelem, jöttek a felszólítók, majd az OTP felmondta a hitelt.

Sikerült megállapodni az OTP Faktoringgal, újraütemezték a hitelt, rövidebb lett a futamidő, cserébe megnőtt a törlesztő.

Akkor, amikor felmondták, felkerültem a listára. Jelenleg nem tudom, hogy mi az, amit figyelmebe vesznek. Az, hogy Faktoringos a hitel, már csak rosszat jelenthet?

Ezzel már soha nem voltam elmaradva, vagyis most a moratóriumnál benéztem, mert a Faktoring nem úgy kezelte, ahogy a többi bank.

De mindössze 100 ezret nem fizettem, és a felszólításra egyből elutaltam. A KHR-nél a minimálbér összegével kell tartoznom, és 90 naig nem fizetni, ez most nem állt fent a 100 ezernél.

Viszont ugye eredetileg meg több milliót nem fizettem x éve, az most is több milliós elmaradásak számít, vagy ha átütemezték, akkor évekkel ezelőtt lekerültem a KHR negatív listájáról?

Az OTP azzal, hogy átkerültem a Faktoringhoz, úgy értelmezte, hogy náluk tiszta vagyok?



2021. júl. 4. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A hitel teljes kifizetésétől számított 5 évig vagy fent a listán (vagy 1 évig, ha rendesen fizetted, de itt nem ez a helyzet a leírásból ítélve). Tehát ha 7 éve fizetted az utolsó törlesztőt, már nem vagy rajta, tiszta lappal indulsz. Ha viszont a megegyezés után még évekig fizetted és az utolsó részletet 5 éven belül fizetted, még rajta vagy, igaz passzív állapotban, de a legtöbb bank így se ad hitelt.
2021. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg is fizetem a Faktoringnál, azt hittem, ez lejött a leírásomból, de lehet, hogy nem.

Tehát mi számít "utolsó törlesztő"-nek?

Az OTP-nek már nem tartozom, nem is követel semmit, mivel az ő leányvállalatuk a OTP Faktoring, amivel megállapodtam.

Az átütemezett hitel még kb 7 évig fennáll, és fizetem is.

2021. júl. 4. 10:02
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Akkor az OTP által felmondott hitel már nincs benne, mert azt a faktorcég 5 évnél régebben kifizette. A faktorcégé benne van, de ha nem volt 90 napnál hosszabb elmaradásod, akkor jó státuszban, tehát erre még adhatnak hitelt, ha a nettó jövedelmed 50%-át nem terheli a jelenlegi és az új hitel törlesztője együtt. Ha ezt túllépné, nem adhatnak, ez törvény.
2021. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amíg nem fizeted ki a faktoringnak a hitelt (a teljeset), addig aktív státusszal vagy a listán, nem kaphatsz kölcsönt. Ha kifizetted, passzív leszel általában 1, de ha veszteségesként zárják le, akkor 5 évig. Ha ez előbbi forgatókönyv játszódik le, akkor általában passzív státusszal már lehet igényelni, ha ez utóbbi, akkor nem.

De legegyszerűbb, ha kérsz egy saját hitel jelentést valamelyik bankban (vagy a www.bisz.hu weboldalon), mert ott kiderül, hogy veled mi a helyzwt pontosan.

2021. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tartottam ettől, hogy ide írjak ki kérdést, mert a 3. és 4. válaszok tökéletesen ellentmondanak egymásnak.

Kikérem a minősítést, jövő héten bemegyek személyesen a bankba, csak az idő... ha én magam kérném ki, az még több idő lenne, gondoltam, hátha itt kapok segítséget.

Köszönöm, hogy írtatok, a 3. választ gondolom jónak a 4-essel ellentétben.

A 4. azt írja, aktív vagyok addig, amíg a teljes hitelt ki nem fizetem, azaz még 7 évig? De ez nem lehet... aktív KHR-es akkor vagyok, ha fennáll az ELMARADÁS, ami nem egyenlő a hiteltartozással. Ha a hitelt rendesen fizetem, az is egy tartozás, de itt fogalomzavar van, mert az nem az a tartozás, amitől rossz adósnak minősülök. Legalábbis én ezt vettem ki a leírásokból, cikkekből.

Aztán pontos eredmény majd néhány hét (?) múlva lesz.

2021. júl. 4. 17:55
 6/15 anonim ***** válasza:
KHR-nél biztosan nyilván van tarva, de negatív információ nem hiszem, hogy felkerült, hiszen nem haladta meg a 90 napot a dolog. A biztos, ha kikéred, nekem másnapra elküldték mail-ben.
2021. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hú, köszi az infót, az jó lenne! Bár ennyire nem is sürgős, csak mostmár kíváncsi vagyok.
2021. júl. 4. 20:35
 8/15 anonim ***** válasza:
4es vagyok, értem én, hogy a másik válasz miért szimpatikusabb neked, de én banknál dolgozom (mint hitelezési munkatárs). ha volt egy olyan hiteled, amit annyira nem sikerült fizetni, hogy faltorcég/végrehajtó vette át, akkor addig aktív khr-es maradsz, amíg ki nem fizeted. ettől függetlenül sok szerencsét.
2021. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a 4-es válasz a helytálló. Attól, hogy a bank megszüntette a hitelszerződésedet még nem kerül le a KHR listáról a tartozás.

Ugyan nem dolgozom bankban, de volt hasonló problémám. Követeléskezelőnél volt a tartozás (bőven 5 éven túli), és ott volt a negatív listában. Megegyeztem a követeléskezelővel a törlesztésről, és ahogy a tartozás teljes összegét kifizettem, úgy teljesen el is tűnt a KHR-ből az a hitel. Addig ott volt.

Illetve nagyon remélem, hogy ez már tényleg nem fog látszani valamilyen hitelfelvételnél... 4-es válaszoló, aki egyben a 8-as is? Mi a hivatalos álláspont? :)

2021. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 1 vagy 5 évig még látszódik passzív státusszal (egy év, ha mindent kifizettünk semmit nem engedett el a bank, és öt, ha csak veszteséggel tudta lezárni). De passzív státusszal (csak az egyévesnél, és az sem mindegy, hogy zárták le) már van ahol lehet hitelt igényelni (csak nem akármilyet). :) 4és8 voltam :D
2021. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!