Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáskassza vagy...

Fundamenta lakáskassza vagy bankszámla?

Figyelt kérdés

Lakásra szeretnék gyűjteni annyi önerőt,amennyit csak lehet.


Részt vettem egy elemzésen,és ott ajánlották. Kiszámoltam,hogy ha csak simán spórolnék,akkor hosszú távon jobban járnék,ha csak számlán tartom a pénzt,mint a Fundamentában. Hallottam,hogy már nem is jár állami támogatás,ha az utóbbi megoldást választom. 20-as éveim végén járok,10 éven belül midneképp szeretnék saját ingatlant. Körül-belül 80-100 ezreket tennék be 125 hónapra.


Továbbá az volt az érv a bankszámla ellenében,hogy az állam bármikor zárolhatja,ezért is jobb a Fundamenta. Nincs adósságom,semmi ilyen,szóval nem értem,mire vonatkozik ez a zárolásos dolog (Esetleg ha valami nagy gáz van,pl háború).


Valamint itt olvastam,hogy néhányan az állampapírt ajánlják.


Szerintetek mi a legjobb megoldás?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 30. 18:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,és a tippet!

Már megkötöttem,reméltem,hogy inflációkövető. Viszont az aláírási díjba a hitel is bele volt számolva,azonban azt nem szeretném...


A lemondással veszthetek valamit?

2021. szept. 7. 22:40
 12/13 anonim válasza:
Lakástakarékot kötöttél végül? Sajnos biztosan nem infláció követő, én a 4. év végén tanácsolnám, hogy vedd ki, és fektess másik megtakarításba, ami inflációkövető is. A hitelfelvétel a megtakarítási időszak végén opcionális, nem kötelező felvenned.
2021. szept. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagy az isten állatkertje...
2021. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!