Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáskassza vagy...

Fundamenta lakáskassza vagy bankszámla?

Figyelt kérdés

Lakásra szeretnék gyűjteni annyi önerőt,amennyit csak lehet.


Részt vettem egy elemzésen,és ott ajánlották. Kiszámoltam,hogy ha csak simán spórolnék,akkor hosszú távon jobban járnék,ha csak számlán tartom a pénzt,mint a Fundamentában. Hallottam,hogy már nem is jár állami támogatás,ha az utóbbi megoldást választom. 20-as éveim végén járok,10 éven belül midneképp szeretnék saját ingatlant. Körül-belül 80-100 ezreket tennék be 125 hónapra.


Továbbá az volt az érv a bankszámla ellenében,hogy az állam bármikor zárolhatja,ezért is jobb a Fundamenta. Nincs adósságom,semmi ilyen,szóval nem értem,mire vonatkozik ez a zárolásos dolog (Esetleg ha valami nagy gáz van,pl háború).


Valamint itt olvastam,hogy néhányan az állampapírt ajánlják.


Szerintetek mi a legjobb megoldás?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 30. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Állampapír.



"Továbbá az volt az érv a bankszámla ellenében,hogy az állam bármikor zárolhatja,ezért is jobb a Fundamenta."


Na jó ezen ledobta az agyam az égszíjat.

Aki egy ilyen kijelentést tesz az ad egy vagy a legalpabb szintűbb tudása sincs a pénzügyekről, vagy teljesen dilettáns átverhető palimadárnak néz téged. Esetleg ez a kettő keverérek.

2021. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
*ékszíjat
2021. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan fortyognak benne az indulatok ettől amit olvastam. Azért ehhez már tényleg vastag bőr kell a pofán, hogy ekkora baromságokkal próbálják eladni a szar fundamentájukat, hogy "me az állam zárolja a bankszámlát"...
2021. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

OTP-s vagyok,de akkor gondolom ott sem lehet ilyen.

2021. jún. 30. 18:58
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Biztos nem az otp bem tartanám a pénzem. Nincs náluk drágább bank.
2021. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Hihetetlen számomra, meddig merészkednek el egyes Fundamenta érttékesítők :( Zárolja a bank a pénzedet???? Édes jó istenem, ha ez valaha bekövetkezne, akkor az életünkért kell majd aggódni, nem a megtakarításunkért és biztos lehetsz benne, a Fundás megtakarításodat is zárolnák ilyen helyzetben...


Bankban jelenleg nagyon gyenge a kamat, akkor inkább államkötvényt vegyél és olvass inkább Kiszámoló blogot.

2021. júl. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem Fundamenta alkalmazott,független tanácsadó. Azt mondta,hogy a zárolás államcsőd esetén lehetséges,és az állampapírra is vonatkozik.

2021. júl. 2. 16:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"független tanácsadó"


Aha, csak gondolom ki van adva nekik, hogy a Fundamentát értékesítsék, meg arra van a legjobb jutalék, máskülönben nem ajánlaná, mert könnyen utána lehet számolni a hirdetmények alapján hogy a Fundamenta ajánlatai szarok.


Eleve teljesen dilettáns szélhámos idióta, aki államcsőddel riogat. Ha tényleg beállna egy államcsőd, amire mondjuk úgy semmi reális esély nincs, akkor a fundamenta megtakarításod is mehet a kukába, hiszen az is forint alapú.


Ha tényleg egy teljesen valószínűtlen államcsődtől akarnák megvédeni a pénzed az ipse, akkor azt mondaná hogy vegyél befektetési aranyat, vagy tarts svácji frankot/dollárt/eurót valamilyen biztos gazdaságú nyugati ország bankjában. De csak kábít hülyének néz és át akar baszni a szar fundamentájával.

2021. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"vagy tarts svácji frankot/dollárt/eurót valamilyen biztos gazdaságú nyugati ország bankjában"


Bár ha kiör a globális atomháború akkor azt is bXszhatod.

2021. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
56%

Ilyen időtávra nem érné meg LTP-t kötni, sőt, az állampapírt se ajánlanám.


Előbbinél a lineáris kamatozás ilyen időtávnál kb. lófütty, utóbbinál meg kb elinflálódik a pénzed.


Érdemesebb lehet UL megtakarításba fektetned a pénzed, ami az előző 2 problémát kiküszöbölné.

2021. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!