Ilyen esetben a bank tud tenni valamit?

Figyelt kérdés
Egy fintech oldalra regisztráltam, és pénzt töltöttem fel online bankkártyás vásárlással. Ők viszont zárolták a számlámat, és a személyim másolatát kérik a szerződési feltételekre hivatkozva. Ameddig nem küldöm el nekik, nem adják vissza a pénzt. A bankom ilyen esetben vissza tudja vonni a vásárlást? Hallottam már ilyenről, hogy hasonló esetben a bank visszavette a pénzt. Igaz, abban az esetben egy átverésről volt szó.
2021. jún. 20. 19:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek az egyéni felelőtlenségén múlik az, hogy küldözget-e fényképet a személyiről. Ha valaki nincs tisztában azzal, hogy ez mekkora veszélyt hordoz, és hány helyen tudják ellopni (nem maga a fintech cég) akár egy adatszivárgás során, az az ő szegénységi bizonyítványa.

Arról szintén nem tehetek, hogy egyesek itt nem hallottak a 'chargeback' nevű eljárásról, aminek semmi köze a bankhoz, mert a kártyatársaság által meghatározott nemzetközi szabályok szerint kell eljárni, és bizonyos esetekben elég gyakori.

Ahhoz sem nem tudok mit hozzátenni, hogy nem a kérdésre reagálsz, hanem ostobának nevezel, miközben mérhetetlenül tájékozatlan vagy. Te tipikusan az az ember vagy, aki telefonban elmondaná még a jelszavát is

2021. jún. 21. 09:30
 12/17 anonim ***** válasza:

A chargeback nem erre van.


En vagyok a hulye de te nem voltal kepes elolvasni a termst amiben nyilvan leirjak hogy barmikor zarolhatjak a szamlad azonositas celjabol.



Magyarazod itt az adatlopast meg a személyi kepenek az ellopasat, de erdekes modon attol nem félsz, hogy az adataid mar a regisztrációkor mind megadtad. A legtobb oldal ker teloszamot amit hitelesiteni kell, vagyis kamut nem tudsz megadni. Megadod a teljes neved a szuletesi datumoddal egyutt a lakcimedrol nem beszelve.. Vagy ezeket az adatokat is biztonsagosan taroljak ugyanugy mint a személyid másolatát es akkor nem kell aggódnod, vagy ezt se es akkor igy is ugy is visszaelnek az adatiddal.



Egyebkent en tucat sportfogados oldalon vagyok regelve, szamtalanszor elkuldtem a személyim es meg soha semmilyen bajom nem lett belole. A kartyammal sem eltek vissza. Mondjuk koze lehet hogy megbizhato cegre biztam az adatokat amik az EUban mukodnek es nem egy adoparadicsomba vannak bejegyezve.

2021. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező miért nem a bankfiókodba mész be okoskodni a chargeback-eddel? Léptél már valamit az ügyben?


Vagy talán te is sejted, hogy elhajtanának vele a jó francba, mert ez nem így működik?

2021. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Charbacket erre biztos nem kerhetsz, de hadd lassuk hivd a bankot, beszelj veluk majd ne feledd ide kiirni hpgy mit mondtak
2021. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Először az ügyfélszolgálat válaszára várok, hátha megoldhatjuk valahogy. De tesztek majd ide update-et, hogy mi lett a vége, ha érdekel valakit.
2021. jún. 21. 14:54
 16/17 anonim ***** válasza:
Én kíváncsi vagyok.
2021. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Hintalow ***** válasza:

A chargeback-el az a baj, hogy annak keretein belül lehet hivatkozni arra, hogy:


- nem te végezted a tranzakciót (ez nem jó, mert te voltál)


- a partner nem teljesítette a vállalását (ha jól értem de, ott van az ellenérték a számládon, csak igazolni kell magad, szóval ez sem jó)


- Nem tudsz kapcsolatba lépni a partnerrel, hogy rendezd a problémát, nem válaszolnak (ez sem igazán jó, mert de, válaszolnak, a te térfeleden pattog jelenleg a labda)


Ahogy írták is, a fintech cégek, bármennyire is nem annak tűnnek érzésre, több vonatkozásban hagyományos pénzintézetek, amelynél ügyfél azonosítás nélkül nem tudsz tranzaktálni.

2021. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!