Ilyen esetben a bank tud tenni valamit?

Figyelt kérdés
Egy fintech oldalra regisztráltam, és pénzt töltöttem fel online bankkártyás vásárlással. Ők viszont zárolták a számlámat, és a személyim másolatát kérik a szerződési feltételekre hivatkozva. Ameddig nem küldöm el nekik, nem adják vissza a pénzt. A bankom ilyen esetben vissza tudja vonni a vásárlást? Hallottam már ilyenről, hogy hasonló esetben a bank visszavette a pénzt. Igaz, abban az esetben egy átverésről volt szó.
2021. jún. 20. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszem. Még is milyen jogon hívnák vissza?
2021. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez egy internetes vásárlás volt, amiért nem kaptam meg a kért szolgáltatást. A pénzt leemelték, de én azt nem tudom visszakérni/továbbutalni/elkölteni. Még arra a kártyára sem hajlandók visszaküldeni, ahonnan leemelték.

Sőt, én úgy tudom, hogy itthon elég szigorú törvények vannak arra vonatkozóan, hogy ki kérheti el a személyimet. Annak lemásolása pedig bizonyos esetekben még tilos is.

2021. jún. 20. 19:39
 3/17 anonim ***** válasza:

Azonosítod magad ahogy a fintech cég kéri és probléma megoldva.


A bank ahonnan elment a pénz se bemondásra kezeli az ügyfeleket hogy én vagyok pityipalkó, hanem ha azonosítod magad hivatalos iratokkal.

2021. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És ha én nem szeretném azt, hogy tároljanak egy fotót a személyimről? Mert mondjuk nem bízok meg bennük, vagy a rendszerükben? Azért ezzel elég csúnyán vissza tudnak élni, ha adatszivárgás van náluk. A vicces az, hogy még mindig tudnék rá pénzt feltölteni.. ha fizetek, akkor persze nem érdekli őket, hogy ki vagyok :)
2021. jún. 20. 19:44
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Akkor költözz egy barlangba és bujj el egy kő alá.


Azért megnézném hogy ezt a mesét előadod egy bankfiókba hogy valahogy hívják vissz a pénzed. Ők sem hülyék...

2021. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem bízol meg bennük, nem kellett volna fizetned se nekik.
2021. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor regisztraltal akkor elfogadtad a szabalyzatukat (ASZF/ToS) amiben nyilvan levolt irva hogy zarolhatjak a fiokod egy azonositasig, de ezt elfogadtad, szoval nem igaz az hogy nem kaptad meg a szolgaltatast amit igertek.
2021. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Varjavarja....


Nem bizol annyira bennuk h megadd a szemelyes adataid de te megis penzt toltottel fel? Kicsit szalj le a foldre es tett tisztába a dolgokat magadba... Minden fintech sot akarmilyen penzugyi ceg koteles bekerni az adataidat bizonyos minimalis osszeg felett. Ez a szabalyzas. Kyc es aml szabalyok. Olvass utana.

2021. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Regisztráltál, tehát elfogadtad a "szerződési feltételeket". Ha megnézed, abban biztosan benne van/volt, hogy ebben az esetben köteles vagy igazolni magad.


Mindig olvassuk ez előbb azt, amit "aláírunk". Ha nem tetszik, akkor ne írjuk alá/ne regisztráljunk rá.


Ennyi a történet...


Egyébként a fényképes igazolvány másolása ma már a hazai bankoknak az ügyfélazonosításkor kötelező! Törvény írja elő! Minden más esetben megtagadhatod, mert jogod van hozzá, kivéve, ha mondjuk egy regisztrálással ehhez előzetesen hozzájárultál.

2021. jún. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Igy van. Reg elmultak azok az idok amikor kyc nelkul lehetett lubickolni kulonbozo penzkuldo szolgaltatoknal, pl skrill.



Eleve torveny!!! kotelezi oket a kycre, ugyanis a penzmosas es a terrorizmus csunya buncselekmenyek.



Mindig megremiszt, hogy lehet valaki annyira ostoba hogy fogalma sincs arrol hogyan mukodik egy egy ilyen oldal, de azert felregel. Tehat a szuletesi datumod es a cimed nem feltel megadni nekik, de az mar derogal hogy egy szaros fenykepet kuldj a szemelyidrol. 😂

2021. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!