Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelentős mennyiségű euróm...

Jelentős mennyiségű euróm van, amit euró bankszámlára szeretnék tenni. Melyik bankot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sem a fizetést, sem pedig mást nem utalnék rá, csupán arra használnám, hogy ott legyen a pénz és ne a szekrényben. Bankkártyát is szeretnék hozzá igényelni, mert anélkül nem tudnék ingyen Revolutra befizetni. A MagNet kedvezőnek tűnik, de kíváncsi vagyok tapasztalatokra. 3000 EUR-ról lenne szó. Gondolkoztam euró alapú állampapíron is, de mivel szeptembertől szükségem lesz euróra, ezért nem lenne értelme erre a pár hónapra lekötnöm.


Mit ajánlotok?


2021. jún. 12. 17:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Mégsem jó a Magnet, nem lehet deviza bankkártyát kérni
2021. jún. 12. 17:21
 2/9 anonim ***** válasza:

K&h-nál volt sokáig.Lekötni nem érdemes,bank kártyam nem vt.Kivettem 5000eurót 80-at levontak úgyhogy megszűntettem.

Nincs értelme lekötni

2021. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Jelentős mennyiségű euróm van"


"3000 EUR-ról van szó"


Érzek NÉMI..... ellentmondást.

2021. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, jelentős mennyiségű ahhoz hogy ne a ruhásszekrényben legyen vagy a párnacihában.


Köszi.

2021. jún. 12. 23:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a mostani forint számlavezető bankod nál nincs olyan hogy csomagban a devizaszámla ingyenes?


Mert vannak ilyenek.


Ha nincs akkor nézd meg a Raiffeisent. Pár éve az nagyon jó volt, most nem tudom milyen.


Nemrég még több takarékszövetkezet is olcsón nyújtott devizaszámlát. Az egyesült Takarékbank nem tudom milyen díjakkal nyújtja, megéri ránézni.

2021. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem!
2021. jún. 13. 11:55
 7/9 xswerdy ***** válasza:
71%
általában a magyar bankok nem túl kedvezően vezetnek EUR számlát. Jobban jársz egy külföldi számlával, bár sok országban nem szeretnek a bankok számlát nyitni olyannak, aki nem ott él. Úgy tudom, Szlovákiában viszonylag rugalmasak, esetleg nézd meg ott.
2021. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Belföldi bankok közül a K&H, a Raiffeisen és az Erste kínál devizaszámlát viszonylag kedvezőbb, de nem kedvező feltételekkel.

Egyetértek #7-el, érdemesebb lehet külföldi számlában gondolkodni. Szlovákia mellett Írország is szóba jöhet, ahol fizikai jelenlét nélkül lehet számlát nyitni: [link]

2021. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Mivel mindenképp tennék rá készpénzt, ezért maradok (kénytelenül) belföldi számlavezetőnél, a Raiffeisen valamennyivel tényleg kedvezőbb.
2021. jún. 15. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!