Mikor veszik le a khr-ről?

Figyelt kérdés

Az OTP felé tartoztam 15 ezer forinttal. (Számlavezetési díj)

Egyösszegben rendeztem. Meddig látják a khr-ben? Mikor pályázhatjuk a babavárót? (Emiatz utasították el)


2021. máj. 5. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


ha itt nem kapnál választ lépj be ebbe a csoportba, és ott is kérdezd meg.

2021. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2021. máj. 5. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom KHR-ben 1 évig vagy nyilvántartva,a tartozás kifizetése után már passzív státuszban.
2021. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hitelnet.hu-n ezt írják:(#3as vagyok)


A Központi Hitelinformációs Rendszer megkülönböztet élő és lezárt mulasztásokat. A hitelmulasztást akkor zárják le, ha veszteségleírásra kerül sor, vagy ha a késedelmes tartozás az alábbi módok valamelyikén megnyugtatóan rendeződik:

– A hátralékot az ügyfél kiegyenlíti.

– A hátralék fedezet vagy kezes igénybevételével kerül kiegyenlítésre.

– A szerződést átütemezik, vagy veszteségleírás nélkül közös megállapodással egyéb módon rendeződik.


A mulasztások folyamatosan adminisztrálásra kerülnek (amikor bekövetkezik, az esemény adatait felrögzítik a rendszerbe, amikor megszűnik, az eseményt lezárják a KHR-ben). A teljesítéssel lezárt mulasztások a teljesítéstől számított 1 évig, a veszteséggel (vagy megegyezéssel) lezárt mulasztások a lezárástól számított 5 évig (az eredeti adatátadástól számítva legfeljebb 10 évig) láthatóak a rendszerben, az ügyfél külön hozzájárulása nélkül is, majd ezt követően automatikusan törlésre kerülnek.


Ha tehát teljesítéssel is zárult az Ön hitelügylete, az adatok passzív státuszban további 1 évig láthatók a rendszerben. Passzív KHR esetén a bankok többsége elutasítja az igénylő hitelkérelmét. Bankpartnereink egyikénél van lehetőség legalább 6 havi passzív KHR esetén lakáshitel felvételére. Ahhoz tehát, hogy lakáshitelt tudjon felvenni, meg kell várni a 6 hónap elteltét.

2021. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó ezt tudom. :) De azt mondta az otp, hogy ez a minimálbér feletti tartozásra vonatkozik. Nekem ugye csak 15 ezer forint volt. (Magyarul a khr jelentésben nincs mulasztás adat, mivel nem minimálbér feletti tartozás, csak szerepelt, hogy tartozás és rendeznem kellett)

Természetesen a telefont nem veszik fel 🤦

2021. máj. 5. 12:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy, hogy írtál! :)
2021. máj. 5. 12:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Az összeget nem is figyeltem, de elvileg ekkora összegű tartozás nincs is fent a khr-ben nem? OTP-nél akartok babavárót? Lehet azt látja
2021. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom kit próbálsz hívni, a bisz.hu-n van a khr-nek elérhetősége, vagy az otp tudja megmondani elvileg, mert a mulasztás nélküli adatoknak törlődnie kéne, ha kiegyenlítetted.
2021. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok sikerült belépni a csoportba?


[link]


vagy még itt is megtudod kérdezni.

2021. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7es, a bisz és otp azt mondta minden benne van a khr-ben, csak nem a mulasztás oldalon
2021. máj. 5. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!