Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő mire megérkezik az...

Mennyi idő mire megérkezik az utalt összeg Spanyolországból?

Figyelt kérdés
Kötöttem egy üzletet egy spanyol úriemberrel, aki szerda este külde át az adott összeget banki átutalással (a kérdés kiírásakor péntek koradélután van). Azt mondta hogy ha országon belül küldené akkor olyan 1-2 napon belül érkezne meg a pénz, de így hogy nemzetközi a történet így nem tudja pontosan. Azt mondta egyszer utalt így Törökországba és ott 5 nap volt mire megérkezett az összeg. (paypallal fizetett volna elsősorban de azt kevésbé ismerem így maradtunk a hagyományos utalásnál).Elég laikus vagyok a témaban, szerintetek mikor érkezik meg a számlámra a pénz nagyságrendileg? A K&H-nál vagyok jelenleg egyebként, és ha jól tudom akkor késődélutántól valamint hétvégén nem dolgoznak/foglalkoznak tranzakciókkal.

2021. ápr. 30. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel már csak jövő héten.
2021. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nigériai csalás - google!

A sepa ualás néhány órát vesz igénybe

2021. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remélem hogy ez első válaszolónak lesz igaza :) . Alapvetően nem hinném hogy csalás történt mert az úr nagyon jófejnek tűnt, videochateltem vele többszőr is, valamint küldött számlát az utalásról, igen tudom lehet ilyet is hamisítani, de pl eddig a percig bármikor vissza ír és beszél velem ha bármilyen kérdésem van. A scammerek a legtöbbesetben ilyenkor azonnal letiltanának, ghostolnának és vissza se írnának amint megkapták amit akarnak.
2021. ápr. 30. 15:50
 4/6 xswerdy ***** válasza:
sok országban a belföldi utalás is csak másnapra érkezik meg. A SEPA utalást legkésőbb másnap köteles a kinti bank elindítani, úgyhogy még egy hétfői érkezés beleférhet, az után már gyanús, hogy valami csalás van a dologban. Nem tudom, milyen üzletet kötöttél, és hogy te már szolgáltattál-e.
2021. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 30. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit adtál el neki?
2021. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!