Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1 törlesztő részlete...

Diákhitel 1 törlesztő részlete mennyi?

Figyelt kérdés
Januárban záróvizsgáztam sikeresen, 4.hónaptól kell törleszteni, ami elvileg május 31. lenne, szóval június 12-ig? Viszont a törlesztőrészlet kiszamolásáról alig találtam valamit. Tudnátok segíteni? 520 ezer ft tartozásom van.

2021. ápr. 27. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Arról szokott levelet küldeni a diákhitel központ. Lépj be a diákhiteles fiókodba és nézd meg az üzeneteket, hátha elkerülte valami a figyelmedet.
2021. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Többször is beléptem már, de a legutolsó a tavalyi év egyenlege, ami még jött. Jeleznem kellene nekik, hogy végeztem? Hogy működik ez?
2021. ápr. 27. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

"A törlesztési részleted a tanulmányi jogviszony megszűnésének évében, majd az azt követő évben mindig az előző év október 31. napján érvényes minimálbér, a harmadik évtől pedig mindig a két évvel korábbi, éves bruttó jövedelem 6%-ának 1/12 része."


[link]


Egyébként hamarosan levélben tájékoztatnak erről illetve a pontos törlesztőrészletről. Többet mindig fizethetsz és bármikor előtörleszthetsz, így előbb elfogy a hitel.

2021. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem kiküldték levélben. De amikor majd érvényes lesz a törlesztés, akkor ahogy belépsz a diákhitel törlesztő rendszerébe automatikusan ki tudod majd választani, hogy "kötelező havi törlesztés opció". Ami meg pont annyi lesz, amennyit fizetned kell.

DE ahogy az előző is írta, előre fizetni mindig tudsz. Én így csináltam, mert nem akartam 10 évig húzni.

2021. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!