Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál a legolcsóbb a...

Melyik banknál a legolcsóbb a készpénzfelvétel?

Figyelt kérdés
Segítsetek, egy nagyobb összeg felvétele miatt kérdezem
2021. ápr. 21. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A saját bankodnál elvileg, ha más bankhoz mész, ott általában mindig drága.
2021. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
150000ig ingyenes, ha nyilatkozol. Ha minden hónapban csak ennyit veszel fel, elosztod hónapokra, akkor teljesen ingyen is megúszhatod.
2021. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Több millióról lenne szó, ha kell nyitok egy számlát ha megéri hozzá
2021. ápr. 21. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos van másiknál is, de akit én tudok, Sberbank Fair számlacsomag.

Tranzakciós illeték sincs.

Attól függ melyik kategóriában vagy de havonta 1 vagy 2 vagy 3 alkalommal összeghatár nélkül ingyen vehetsz fel készpénzt.

2021. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xswerdy ***** válasza:
0%
Gránit bankot ajánlom, ha platinum kártyád van (évente valami 15.000 Ft), akkor havi 4 belföldi és 2 külföldi kp felvét ingyenes. Ez független a nyilatkozattól, és nincs összeghatára, amennyit az automata kiad, annyit kivehetsz alkalmanként. 800.000-t kiadó automaták vannak, így 3,2 milliót vehetsz ki egy hónapban ingyen belföldön.
2021. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdező nem hiszem ATM-en keresztül akar pénzt felvenni, ha több millió kell neki egy összegben, akkor azt pénztáron keresztül tudja megtenni. Ezzel az a gond, hogy 0,6%-os tranzakciós illeték terheli a banki kp felvételt. Ezen felül jön rá még a banki dij is (olyan 0,3-0,4% körül van, igy az egész kb. 1%-ra jön ki. Hacsak nem 10+ millióról van szó, vedd fel a saját bankodnál, nem érdemes annyi energiát fecsérelni bele...
2021. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10+ról lenne szó, sajnos a saját bankomnál is 1%,azt hittem esetleg van ahol kevesebb
2021. ápr. 23. 06:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Én írtam a 4. választ.

Az a gond, hogy az ATM korlátolt mennyiségben tud kiadni készpénzt. Tehát hiába lehet korlátlan összegben ingyen felvenni, ha teszem azt, 1 M Ft-nál többet nem tud kiadni egyszerre és havonta 3 db ingyenes készpénzfelvétel lehetséges.

2021. ápr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:
a kérdező több millióról írt, az általam leírt módszerrel 1 hónapban ki lehet venni 3,2 milliót ingyen. Nem tudom, mennyire sürgősen kell, de ha még számlanyitásban gondolkodik, akkor gondolom, hogy nem holnap. Most közben kiderült, hogy 10+ millió, ez mondjuk 4 hónap alatt vehető ki (naptári hónap szóval ha hó végén kezdi, akkor kicsit több, mint 3 hónap alatt megvan). De ha csak a felét sikerül így ingyen kivenni, már az is jó. És még ott van a havi 2 külföldi kp felvét. Mondjuk ha Ft-ban kell, akkor ez nem biztos, hogy segít. Külföldön tudtommal csak Szlovákiában vezetnek bankszámlát Ft-ban, esetleg ott tudom elképzelni, hogy van Ft-os ATM is.
2021. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!