Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénz kell az egyéb...

Mennyi pénz kell az egyéb dolgokra?

Figyelt kérdés

Üdv.


24 éves fiú vagyok. Jelenleg még édesanyámnál élek de már dolgozom. Lakást szeretnék vásárolni magamnak. Van egy Fundamentám ahol 1.5 millió forint van befizetve. Ott kb 4-5 millió hitelt kapok amit elvileg önerőnek számítanak lakáshitelhez. Maximum 15 millióig megyek el és találtam is egy pár jót.

Nekem van félrerakva 1,5 millió forintom meg még a többi majd a bútorokra stb.

Dolgozom már 3 éve és határozatlan idejű szerződésem van. Fizetésem nettó 360-400.000ft között mozog tehát egyedül is bírnám fizetni a hitelt.


Milyen egyéb díjat kell fizetnem a lakáson kívül és kb mennyit? Itt az illetékre, ügyvédre gondolok és a többit amit fizetnem kell még.

Igazából mit kell fizetnem és kb mennyit és kinek még a házon kívül?


Funda mennyi lenne havonta?

Gondolom havonta kb 100.000+rezsi lesz a lakás biztos. 10 éves fixkamatra akarom és max 20-25 év.


Előre is köszönöm!


2021. ápr. 20. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Funda és a saját pénzemen felül a többi Lakáshitel lenne.
2021. ápr. 20. 23:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elgondolásodban van egy nagy hiba, a Fundamentától igényelhető hitel nem minősül önerőnek, így neked jelenleg csak 3M Ft-od van, ami valóban önerő.

Ez nagy valószínűséggel kevés lesz egy 15M Ft-os ház megvásárlásához, mivel manapság igen kicsi az esély arra, hogy 80%-ig hitelezik az ingatlant, különösen vidéken. Jellemzőbb a 70%. Szükséged lenne kb még 1,5-2M Ft-ra, amit bele kell tenni a vásárlásba, mint önerő, akkor van esélyed lakást venni. Sokat számít persze a település és a kiválasztott bank is. Szerencsés esetben akár a 3M Ft önerő is elég lehet, de ez kevés bankban és kevés településen valósítható meg manapság. A jövedelmed megfelelő, ezért 3 javaslatom lenne:


1. Várj még addig a vásárlással, amíg több önerőd lesz, ez ha anyukáddal élsz és intenzíven spórolsz, kb 1 év ilyen jövedelem mellett.


2. Kérdezd meg a Fundamentát, van-e olyan hitelösszeg náluk, ami után nem jegyeznek be jelzálogot az ingatlanra (emlékeim szerint régebben 1,5M Ft alatt megoldható volt a jelzálog nélküli hitel). Ha most is van ilyen lehetőség, akkor ez a kisebb összeg elvileg az önerőhöz sorolható, de ennek is utána kell járni, mert igen sokat szigorododtak ezen a téren a szabályok.


3. lehetőség egy kisebb személyi kölcsön, amivel kipótolod az önerődet, de ez nem a legjobb megoldás 24 évesen és ennek is megvannak a szigorú szabályai. (Pl legalább 90 napnak el kell telni egy személyi kölcsön és egy lakáshitel között, hogy önerőnek minősüljön a személyi kölcsön).


A legnagyobb költséged az illeték és az ügyvéd lesz. Ha megúszod a vásárlást 15M Ft alatt, akkor 2% az illeték, viszont ha fölé csúszik az ár, akkor sajnos 4%. Az ügyvéd általában 0,5-1% között írja meg az adásvételit. Banki és Földhivatali költségekre számolj kb 100E Ft-ot, de ez is bankfüggő, sok helyen akciós szinte az összes induló költség.


Utolsó jótanács, keress fel egy bankfüggetlen hitelszakértőt, aki segít, Ez ügyben nekem is írhatsz, bár őszinte leszek, én jelen esetben azt tanácsolnám, azaz várj még legalább 1 évet a vásárlással, amíg összegyűjtöd a szükséges önerőt.

2021. ápr. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az önerőt én is karcsúnak látom. Csak akkor vágj bele, hogyha hirtelen előtudsz még valahonnan rántani 1-2 milliót, ha szükséges.

Az illeték (ha első ingatlantulajdonod), akkor úgy van, ahogy a 2# leírta. Erre viszont lehet kérni (12 hónapra) részletfizetést mindentől függetlenül és minimum 3-4 hónap mire kijön a határozat, szóval van idő a lakásvásárlás után egy picit "észhez térni" anyagilag.

Az ügyvéd 0,5-1%, illetve amivel sokan nem számolnak az a felújítás és a bútorozás. Ugye minimálisan kifest legalább az ember mielőtt beköltözne. Ez ugyan nem tűnik drága mókának, de ha magának csinálja az ember is felemészt jó pár tízezer forintot.

2021. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen!! :)


Hogy hogy nem számít önerőnek a Funda? Egyik ismerősöm is most vett házat és vett fel a Fundával hitelt és azt önerőnek számították be neki. Nem az összegyűjtött pénzt hanem a hitel összegét.

2021. ápr. 21. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamit biztos félreértettél. Nem lehet a Funda hitel önerő, hiszen az is jelzálog alapú hitel, bejegyzik az ingatlanra.
2021. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!