Ismerősöm, nagy összegű tartozást halmozott fel sima, nemtörődömséggel: kb 800 ezer forintot, amit behajtónak kiadtak a cégek, és a tartozás 1 év után már 1,7 milliónál tart, a behajtó havi 14% a "működési költsége". Ez már nem uzsora szintű kamat?
Egy bank, egy telefonszolgáltató, és a magyar rendőrség (ruhapénz visszakövetelés).
A bank (sárga fekete) ráadásul arra követel, hogy az illetőnek amikor pár éve 500 ezer fölött keresett, megajánlottak egy prémium bankszámlát, amit elfogadott, majd amikor már nem keresett annyit, nem mondta le, és folyamatosan brutális havidíjakat vertek rá, a nem használt bankszámláért.
Telefonszolgáltató (kék) pedig a lemondott, telefonvásárlós (legdrágábbat persze, mindig az aktuális sángsung s -egnagyobb) előfizetés miatt.
Megtehetik ezt ilyen durva módon, hogy gyakorlatilag a semmiért, sokszoros árat követelnek?
Van ezeknek valami elévülési ideje? Merthogy a behajtó nem nagyon tud mit behajtani, mert nem nagyon van a nevén semmi, plusz nem magyar bankszámla.
nem az, teljesen jogos
így is elég jófejek voltak, hogy nem rögtön behajtónak adták az ügyet
#3 neked is kellene annyi intelligencia, hogy olvass :)
Nincs szó hitelről, igaz a telefonvásárlás az olyasmi, de a többi nem az.
#2 pedig így megszívták, mert ezt az összeget valószínűleg soha nem fogják tudni behajtani. Lehet hogy az eredeti követeléseket még befizette volna, mert azért nem éri meg ügyeskedni.
De ezért már megéri, ebben támogatom is.
Megtehetik.
Most, hogy ezt tisztáztuk, megmagyaráznád nekünk, hogy hogyan lehet valaki oly mértékben hanyag, hogy egyszerre több helyről ekkora tartozást halmoz fel, ráadásul kölcsön nélkül??
Ha külföldön van bejelentett munkahelye, akkor jogilag végrehajthatóvá válik a követelés. Más kérdés hogy a szolgáltatók akiknek tarzoztok, akarnak e küldöldre végrehajtást inditani.
A végrehajtási jog elévülési ideje ugyanannyi, mint a követelés elévülési ideje, tehát általában öt év. Az elévülési idő akkor kezdődik, amikor a követelés végrehajtással történő érvényesítésének valamennyi feltétele bekövetkezett. A gyakorlatban például ez lehet akkor, ha a kötelezett a fizetési kötelezettségét nem teljesíti határidőre a bírósági ítéletben foglaltak szerint. E határidő lejártát követően a jogosult kezdeményezheti a bírósági ítélet szerinti végrehajtást. Amennyiben ezt nem teszi meg öt évig, akkor a végrehajtási jog elévül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!