Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzutalványt hogy vetessek...

Pénzutalványt hogy vetessek át más által?

Figyelt kérdés
Pénzutalvány jött ajánlott levél formájában. A postás csak úgy bedobta a lenti postaládába. El van törve a lábam, nem tudom átvenni. Édesanyámmal írtunk egy meghatalmazást is, tanúkkal aláírattuk, ambuláns lapot is csatoltunk, de nem hajlandóak neki átadni a levelet. Én nem tudok törött lábbal bemenni sehogy se, a postás meg nem hozza ki, fel se jön, hiába telefonáltam be 4-szer még régebben, hogy ne csak dobja be, hanem hozza is ki a leveleket. Ennyi erővel magamtól is bemehetnék átvenni őket, utalvány nélkül, semmi értelme a postásoknak. Hogyan vetessem át a levelet? 26F

2021. márc. 25. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
felhívod a helyi posta vezetőjét, hogy amennyiben a holnapi napon jerül újra kézbesítésre, mind ellene, mind a kézbesítő postás ellen panaszt teszel. Erre most elég kényesek.
2021. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy kényesek..

Igazából szívesen segítenék, de a kérdést sem értem. Most utalvány vagy ajánlott levél? A kettő ég és föld. Ha tételes vagy saját kézbe szóló csak postai meghatalmazással lehet átvenni, azt meg postai dolgozó előtt kell aláírni, vagy ha van posta hűségkártyád, azon keresztül online tudsz csinálni.

2021. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2, de, kényesek. Rohadt sok a panasz, ugranak rá.
2021. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
NAV túlfizetési pénzutalvány.
2021. márc. 25. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Postás voltam egészen múlthétig.. a postavezetőt nem érdekli. Max a felsőbb vezetést, de akkor azt nem a pv-nél kell megtenni. 💁🏻‍♀️

Kifizetési utalványt veled azonos lakcímen lakó átveheti, mint helyettes átvevő, családtag aki betöltötte a 14. életévét. (Lakcímkártyában szereplő címnek egyezni kell)

Ha saját kézbe szóló tételes utalvány, akkor az, amit fentebb írtam. Csak postai meghatalmazással. Illetve lehet kérni az utalvány újra kézbesítését, talán 325 ft, de ha eddig sem vitte fel neked, nem valószínű, hogy most fel fogja. De ha tételes utalványról beszélünk, azt ki sem viszi. Van egy összeghatár, ami felett egyes utalványokat nem visznek ki, erre pedig szabályozás van. Ebben az esetben, bent írják az értesítőt és csak azt viszik ki, ezt az értesítőn jelzik, látnod kéne ha saját kézbe szóló/ tételes jelzést.

[link]

2021. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
470 forintról van szó elvileg. Mindegy, bonyolult. Majd egy ismerősömmel elvitetem magam a posta elé és bemankózok valahogy. Köszi a válaszokat.
2021. márc. 25. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ööö, izéé....470 ft-ot visszautalna a NAV??


"hiába telefonáltam be 4-szer még régebben"


Hát akkor jó eséllyel már nincs is ott az a pénz, már visszafordult.


Amúgy meg erre a problémára van egy kiváló megoldás: bankszámlára kell kérni (gondolom, csak van...)

2021. márc. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát ja. mai világban pénzutalvány... mar minden online megy.
2021. márc. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!