Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszó látszik NetBankon?

Inkasszó látszik NetBankon?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a banktól hogy a végrehajtó inkasszót rakott a számlámra hónap 10-én. A levél az 19-én érkezett meg. Tudomásom szerint a kártyát ilyenkor nem tudom használni, attól függetlenül 11-én fizettem a boltban vele(akkor még nem tudtam ugye a dologról). Néztem a NetBankot inkasszónak semmi nyoma, 245 Ft pénzt mutat a számlán. Kíváncsiságból hirtelen rendeltem egy kis apróságot aliexpressről, simán ki tudtam fizetni. Szóval a NetBankon nem kellene látszódni a dolognak? Illetve tudomásom szerint nem tudnám a kártyát se használni. (aki be akar szólni, ne tegye minimális tartozás ami rendezve lesz). Köszönöm annak aki segít.

2021. márc. 21. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A végrehajtó a központi lakcímnyilvántartóból kéri le a címed.


De a bank az csak oda tudja küldeni amit te adtál meg.

Azt így is úgy is át kellene íratnod.

2021. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok:


"A másik pedig, hogy ha szünetel vagy nem is lehet indítani, akkor nem kapott volna levelet arról, hogy inkasszó került a számlára."


Az inkasszó valószínűleg előbb került a számlájára, mint ahogy a végrehajtási eljárások szünetelését rendelték el. Mire megkapta róla az értesítést, hatályba lépett a szünetelés elrendelése, ezért az inkasszót az értesítés megérkezésekor az ÖBV már visszavonta.

Másképp nem lehet.


Valóban 35 napig van a bankszámlán egy inkasszó, utána még akkor is lejár, ha eredménytelenül telt el a 35 nap. Majd a végrehajtó újra kiadhatja rá az inkasszót. Az említett mentes összeg (28.500,- forint) inkasszónként illeti meg az adóst.

2021. márc. 23. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Gyedre is mehet inkasszó?
2021. nov. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem a GYED-re megy inkasszó, hanem a bankszámládra.


A bankszámládon lévő pénz nem GYED, nem GYES, nem bér, nem támogatás, nem szociális segély, nem kölcsön stb., hanem számlapénz onnantól kezdve, hogy a bankszámládra került bármilyen formában összeg.


Ebből kifolyólag hatósági átutalási megbízással (inkasszó) terhelheti a végrehajtó. A bank kizárólag a nyugdíjminimumnak megfelelő összeget köteles biztosítani részedre inkasszónként. Ez jelenleg 28.500 forint. Ezt sem úgy, hogy bankautomatán keresztül ki tudod venni, hanem a zárolt bankszámládról személyesen kérheted a banktól, hogy fizesse ki.

2021. nov. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!