Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszó látszik NetBankon?

Inkasszó látszik NetBankon?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a banktól hogy a végrehajtó inkasszót rakott a számlámra hónap 10-én. A levél az 19-én érkezett meg. Tudomásom szerint a kártyát ilyenkor nem tudom használni, attól függetlenül 11-én fizettem a boltban vele(akkor még nem tudtam ugye a dologról). Néztem a NetBankot inkasszónak semmi nyoma, 245 Ft pénzt mutat a számlán. Kíváncsiságból hirtelen rendeltem egy kis apróságot aliexpressről, simán ki tudtam fizetni. Szóval a NetBankon nem kellene látszódni a dolognak? Illetve tudomásom szerint nem tudnám a kártyát se használni. (aki be akar szólni, ne tegye minimális tartozás ami rendezve lesz). Köszönöm annak aki segít.

2021. márc. 21. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Van egy minimális összeg, kb 30 ezer (nem tudom pontosan mennyi), ami alatt nem vonnak inkasszót, ne dögölj éhen címszóval, csak az a feletti összeget inkasszózzák, amit természetesen látsz. Mivel 245 Ft-od volt, az bőven alatta volt, így nem inkasszózták. Majd ha jön rá annál nagyobb összeg, ne érjen meglepetés.
2021. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Családi+gyes jön rá csak, de addig keresem a végrehajtót illetve a bankot is. A jogszabályból se tudok kimenni, erre mi vonatkozik a veszélyhelyzet idején. Köszönöm a segítséget 1.valaszado
2021. márc. 21. 22:17
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

A bankszámlán lévő összegből 28.500 forint végrehajtás alól mentes összeg. Tehát a banknak egy inkasszó esetén ennyit biztosítani kell az ügyfelének "megélhetésre". Minden bank zárolja a bankszámlát inkasszó esetén, és a fenti összeget kizárólag a bankban fizetik ki.

Az ÖBV-s ügyekben jelenleg szünetelnek az eljárások, így nagy valószínűséggel az inkasszó már nincs a számládon azért nem látod, és azért tudod használni a bankszámládon lévő pénzt is (egyébként nem tudnád).

Ebből gondolom, hogy önálló bírósági végrehajtó van az ügyben (ÖBV), nem pedig más végrehajtó szerv.


NAV-os ügyekben nem szünetelnek a végrehajtások. Tehát ha az adóhivatal felé lenne tartozásod, akkor az inkasszót látnád a számládon, csak éppen pénzt nem fog utalni a bank a NAV-nak, mivel jelenleg végrehajtás alól mentes összeg van csak a számládon. De a leírásod alapján Neked nem NAV-os tartozásod lehet.

2021. márc. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen egy régi hitelkeret tartozásról van szó.
2021. márc. 22. 06:51
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

A végrehajtások szünetelnek?


Nem csak a hiteltartozásokat nem kell fizetni, arra van moratórium?

A már végrehajtásra került vagy az előtt álló ügyekre is?



A másik pedig, hogy ha szünetel vagy nem is lehet indítani, akkor nem kapott volna levelet arról, hogy inkasszó került a számlára.

Akkor csak van végrehajtás!



Az igaz, hogy ha inkasszálnak egy számlát akkor is van egy mentes rész, a törvény leírja szépen.

De azt az összeget akkor is csak banki pénztárból lehet kivenni, kártyával hozzáférni nem.

Ha te tudtad használni a kártyád akkor nem lehet inkasszó rajta.


Ha csak ez a részletszabály nem változott meg az elmúlt időkben.

Ennyire mélyen én nem ismerem.



Biztos vagy benne, hogy nem volt kisebb tartozásod, akár néhány tízezer forintos?

Mert lehet, hogy azt a végrehajtó le tudta vonni egyben és így már meg is szűnt az inkasszó, hiszen az egész összeg befolyt.


Gondolom a tartozás ami a kérdésben szerepel ennél nagyobb, mert akkor nem is kérdeztél volna rá.



Hogy a netbankban látszik-e nem tudom.

Ez nagyon technikai, nem jogi kérdés.

Melyik banknál vagy?

Simán lehet, hogy pl. a Raiffeisen rendszere mutatja, de pl. a Budapest Banké nem vagy más módon jelzi.

2021. márc. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ERSTE Bank. Magasabb összeg, de részletre akarom megkérni levenni semmiképp nem tudja. A lakcimem megváltozott nem lett leadva ha kerestek is levélben valószínűleg a régi lakóhelyen mert hidegzuhany volt az inkasszó. Ha beszéltem illetékessel írok majd, hátha "példa" lehet másnak is
2021. márc. 22. 07:47
 7/14 A kérdező kommentje:
Mármint egyben nem tudja levenni (bocsi még reggel van).
2021. márc. 22. 07:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra számíts, hogy ez a 28500 ft ez 35 naponként érvényes!

Tehát minden második hónapban le tudják nullázni a számlád!

2021. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

A hosszú választ író vagyok, akit valamiért lepontoztak a nagyon hozzáértők (mármint akik annak hiszik magukat :))


NEm tudom hogy az Erstenél látszik-e a netbankban. Nem ismerem.


Lakcímed frissíteni kellene mindenképpen, mert így infók sem mindig jutnak el hozzád.


Ha inkasszó van akkor vagy megváltozott a jogszabály ezen részlete vagy felfoghatatlan számomra, hogyan tudsz kártyával a számlához hozzáférni.


Egyébként hogyan kaptad meg a levelet ha a bank a régi címedre küldi ki?

2021. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt nem várom meg, hogy folyamatosan visszakerüljön, a végrehajtóval szeretnék megegyezni részletfizetésben. Már léptem volna hamarabb, de nagyon az a gyanúm, hogy a régi lakóhelyemre küldtek levelet.
2021. márc. 22. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!