Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyám adósságokat halmozott,...

Anyám adósságokat halmozott, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Anyám titokban felhalmozott egy csomó adósságot,Budapest Bank áruvásárlási kártyával.Mivel nem fizette a tartozásokat,a Bank felmondta a kártyáját és átadták az ügyet egy adósságrendező cégnek,így most egy összegben kellene befizetnie 400 ezer Ft körüli összeget.

Közben az A-hitele miatt is gond adódott,így ebben a hónapban nem kapott egy forint nyugdíjat sem.

Nekem van megtakarított pénzem és biztosításom is,de az az egyetlen tartaléka a családnak nem szeretnék hozzányúlni,csak ha végképp nincs más választás.

Arra volnék igazán kíváncsi,hogy vajon mire számíthatok?Beállít a végrehajtó?Veszélyben lehet a lakásunk?

Vajon ,hogy a tartozását részletekben fizesse ki?

A legnagyobb gond az,hogy ha ki is fizetem helyette az adósságait,semmi sem biztosítja,hogy nem csinál helyette újabb adósságokat.Nem ért kicsit sem a pénzhez,idős és nagyon önfejű.Jó tanácsokat kérnék,hogyan lábalhatnánk ki ebből a nehéz helyzetből úgy,hogy ne rántson minket is a teljes csődbe?És végre rendezve legyenek az adósságok is.


2010. aug. 17. 17:43
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Talán megoldódnak a dolgok.Rábeszélésemre anyu elment a bankhoz,amelyiknek tartozik és tanácsot kért.Ha 24.-ig fizet 95000 Ft előleget,akkor megkapja a részletfizetési lehetőséget,így lassanként törleszteni tudja majd az adósságát,és ezzel a 100000 Ft körüli összeggel én is könnyebben tudom őt támogatni.
2010. aug. 19. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!