Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Halmozott banki tartozások-...

Halmozott banki tartozások- Mennyi időm van még?

Figyelt kérdés

Két banknak is tartozom. Az összeg olyan 3 millió forint körül van. Az egyikük már átadta tartozásom egy részét egy adósság-kezelő cégnek. Személyi kölcsön és folyószámla hitel, valamint vásárlási hitelkeret miatt van tartozásom. Míg volt munkám rendben fizettem mindent. Elvesztettem a munkahelyem, azóta külföldön élek. Itt sincs kolbászból a kerítés, alkalmi munkákból tudok élni csak jelenleg, de folyamatosan keresem az állandó munkahelyet. 2 hónapja már itt sem keresek annyit, hogy fedezze a hiteleim.


A bankot értesítettem a fizetési szándékomról, a "behajtó" cégnek nem válaszolok a hívásaira. Szeretnék fizetni, de látom, hogy az életben nem keveredek ki a bankok lehúzó rendszeréből. El lehet érni a "behajtó" cégnél bármilyen enyhébb fizetési feltételeket? Valószínűleg bíróságra viszik a dolgot. Mennyi idő telik eddig? Otthoni lakcímem nincs, az előzőről kijelentkeztem. Mai napig oda leveleznek, ami ajánlott levél az vissza lesz küldve. Ha lesz tárgyalás azon nem jelenek meg. Ez mekkora gond? Gondolom nélkülem is tökéletesen olajozottan megy majd.


Nincs semmim. Se lakás, se kocsi (olyan 50 ezret ér, azt vihetik), se munkahely. Nem tudnak elvenni tőlem semmit. Ha lesz is munkahelyem az valahol az EU-ban vagy azon kívül lesz. Az EU-ban nem tiltogatnak fizetésekből, nem foglalkoznak a magyar bírósági végzésekkel amíg itt "jó" vagyok. Unió még nem létezik, csak európai közösség (Europian Community) ami korántsem unió. Helyesen jártam utána?


Mégsem szeretnék kibújni a fizetés alól, hiszen én hibáztam mikor elcsábultam az ajánlatoknak. Azt szeretném tudni, hogy mire számíthatok és mennyi időm van összespórolni a pénzt és egyben kivágni nekik az asztalra pár keresetlen szóval együtt!?


Ha jól sejtem 2-3 évem biztosan van, mire bírósági végzés születik. Lakcím híján az ingóságaimra hiába pályáznak.


Én tennék nekik szívességet ha visszakapnák a pénzüket így nem dőlök be a pszichológiai trükköknek, de nem tudom milyen alkut érdemes kötni? Mire figyeljek akár a behajtó céggel, akár a bankkal? A tartozás nagyobbik részét a bank kezeli. Még. Külföldre nem jönnek utánam szerintem, hiszen nem tehetnek semmit. Tudják a kinti számom, de ezt is csak a "becsületességem" jeleként adtam meg. Lecseréljem? Jelentsem be hogy Afrikába költöztem?


Tisztában vagyok vele, hogy otthon nem lehet munkahelyem, jövedelmem is csak off-shore cégen keresztül. Tudom, hogy nem évül el a követelés, ha lakást, kocsit veszek, azt is csak a család nevére vehetem. Sokan élnek így, amíg visszafizetem valahogy a pénzt egyben, csak kibírom. Nem tervezem egyik dolgot sem mostanában.


Mellesleg összegyűlt 100 ezer forint kábeltévés tartozásom is egy régebben bérelt lakás címén. Mint albérlő kötöttem szerződést, tehát enyém a felelősség. Gondolom ők is átadják valamilyen "brutál-arc" cégnek.


Szerintetek mit tegyek? Elég hosszú az elkövetett hibáim listája.


Előre is köszönök minden segítséget!


2010. jan. 27. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:
A behajtó cég megkereshet bárhol,és kellemetlenségeket okozhat.A tartozásod pedig rohamosan emelkedik a kamatok miatt,egy év alatt akár a duplájára is.Ha felveszed velük a kpcsolatot,akkor megegyzhettek részletfizetésben is.Ha Bíróságra kerül a sor,akkor azt tárgyalás nélkül,a bizonyíték alapján birálja el a Bíróság,és meghozza a fizetésre vonatkozó ítéletet általában egy hónapon belül-
2010. jan. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Abban ne reménykedj, hogy mivel külföldön élsz ott nem fognak a bankkal szembeni tartozásoddal foglalkozni - akárhol is megtalálnak emiatt, és igencsak ráfizethetsz.
2010. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!