Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden képen kell kezdő tőke ?

Minden képen kell kezdő tőke ?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha mondjuk akarok hitelt felvenni mondjuk lakásra 20-25 milliót akkor mindenképpen kell rendelkezzek egy több milliós alaptőkével ? Vagy ha esetleg van kezesem akinek van egy ingatlanja akkor nem kell mondjuk a pénz 20-30% kezdő tőkének ? Vagy ez hogyan működik ?

2021. febr. 21. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Hat elvileg a kezesed hazara tudsz kérni jelzalogot, ha meg nincs rajta
2021. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmi ilyesmi
2021. febr. 21. 20:28
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell minden képen kezdő tőke. Pl. az én szobámban lévő képen sincs kezdő tőke.


De bankhitelhez mindenképpen kell önerő, általában 20%.

2021. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1-esnek igaza van, #3-as téved.


Az önerőt ki lehet hagyni, ha fel tudsz ajánlani olyan tehermentes ingatlant, amire szintén jelzálogot alapít a bank. Egyeztess velük.

2021. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
4-esnek igaza van. Kérdés, hogy érdemes-e két ingatlant zálogosítani úgy, hogy néhány millió forint összespórolása sem sikerül ingatlanvásárlásig. Illetve a másik kérdés, hogy ebbe belemegy-e bárki is.
2021. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nos igazából alapból én is a spórolás mellett döntenék de jött egy olyan helyzet , hogy egy közeli ismerősnek az idős rokona elhunyt és ismerősék kint élnek külföldön és nekik nem kell a ház. Megkérdezték , hogy nem e kell nekem jóval a piaci ár alatt (ez kb 8 milliót jelent, hogy annyival olcsóbban) és ez így hirtelen jött dolog nagyon. Olyan nyár vége felé szeretnék a lakást elpasszolni ,mert akkor jönnek haza és addigra szeretnének valakit találni. De nem valószínű, hogy fél év alatt kb 4-5 milliót félre tudok tenni ezért gondoltam a jelzálogot
2021. febr. 22. 09:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Zarojelben: Eleg kedves ismeros ez, ha hajlando akar par milliot is bukni ezen.
2021. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekik nem téma ez a ház. Meg mivel tényleg jó a kapcsolat így ennyi az ára
2021. febr. 22. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Es te ott szeretnel lakni, vagy tovabb akarod ertekesiteni?


Olyat nem lehet, hogy te talalsz vevot, eladjak piaci aron, es az ismerosod neked adomanyozza a kulonbozetet?

2021. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igazából a teljes story a következő én jelenleg Székesfehérváron vagyok albiba és nagyon nagy szerencsém van ezzel az albival olyan szempontból , hogy az elmúlt 5 évben a tulaj nem emelt a bérleti díjakon és én így havi 50 ezret fizettem +rezsi. Aztán idén van ilyen lakásfelújítási program ahol ugye szigetelés lesz meg ablak csere a lakásokban meg a lépcsőházban is. Aztán tualj azt mondta 50-ről kapásból 100 ezer egyenlőre plusz mivel egységesen lesz hitelfelvétel a lépcsőházban így azt mondta azt olyan nyár végén még emel rajta 36 ezret tehát most 136+rezsi lesz elvileg olyan szeptember október felé a dolog. Na és azért gondolkodtam el ezen a lakáson mivel a törlesztő 20 évre is olyan 98-1350 között mozogna és akkor a sajátomat fizetem egyrészt másrészt meg úgy gondolom az ingatlan befektetésnek sem rossz tehát még ha el is megyek innét lakni mondjuk Pestre, Debrecenbe vagy mondjuk Németországba a lakást ki lehet adni albinak és most is olyan 110-től indulnak Fehérváron az albik és igazából szinte kitermelné az árát
2021. febr. 22. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!