Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért akarnak folyamatosan...

Miért akarnak folyamatosan rám "tukmálni" valamit?

Figyelt kérdés
Amikor be kell menjek ügyet intézni a bankomba, akkor folyamatos biztosítással és hitellel fárasztanak, sok esetben ismételgetik magukat, de volt rá példa, hogy egy elektronikai cikk vásárlásakor (nem bankban nyilván) plusz garanciát akartak eladni. Elmondtam, hogy nem szeretnék semmit, de nem értették meg. Van akinél bejön ez a tukmálás egyébként, mert engem csak felidegesít. Nektek mi a véleményetek?
2021. febr. 21. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert plusz pénzt kapnak az értékesített szolgáltatásokért. Sok helyen elég komoly bónuszrendszer épít erre, ami több is lehet, mint az alapfizetés. A Lidlben nem keres többet az eladó, ha rád sóz egy doboz kekszet, így ott nem is tukmálnak.
2021. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De azt gondolják, hogy másodjára, vagy harmadjára igent mondok? Nem hülyék egy kicsit?
2021. febr. 21. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Van, amikor bejön.

Régebben nekem volt, hogy inkább rábólintottam, csak hagyjanak már békén (a hitelhez tartozó biztosításra). Persze utólag megbántam. Most már próbálok határozottabb lenni. :D

De a hozzám hasonló személyiségeknél pl bejöhet a tukmálás.

2021. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég határozott. Én is csendes és udvarias típus vagyok, de amikor az ügyintéző belekezd egy ilyen monológba lehetőleg úgy, hogy folyamatosan darálja a mondókáját esélyt sem adva a közbeszólásra - na akkor időm kímélése szempontjából félreteszem az udvariasságomat és határozottan azt mondom, egy ideig együtt beszélve vele, mert természetesen nem akarná hagyni magát félbeszakítani:

- Áljj! Állj! Állj! Most tessék szíves abbahagyni a tájékoztatást! Nem fogom kérni, úgyhogy ne tessék elmondani! Ne raboljuk egymás drága idejét feleslegesen!!!

És abbahagyja. Kicsit haragszik rád, kicsit zokon esik neki, hogy nem sikerült. De az időd és a pénzed is megmaradt.

Ennyike.

2021. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!