Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vonhat-e tőlem a hatóság...

Vonhat-e tőlem a hatóság olyan fizetési elmaradást, amit a férjem nem fizetett be?

Figyelt kérdés
Édesapámmal közös bankszámlát használunk, édesapám a bankszámla tulajdonos, én ugyanezen a bankszámlán társtulajdonos vagyok. Mivel nem én vagyok a bankszámla főtulajdonos, ha a férjem nem fizet be büntetést, hatóság tőlem, mint feleségtől levonhatja-e annak ellenére, hogy édesapám a fő bankszámla tulajdonos, ez lenne a kérdésem lényege. Mivel a házasságban minden közös, az adósság is. Viszont én igazságtalannak tartom, hogy az ő linkségeit: értsd ezek miatti pénzbüntetéseket nem vagyok hajlandó én magam kifizetni, ha ő nem fizeti be ezeket.
2021. febr. 15. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem vagytok közös kasszán, értelmetlen a házasság eleve.

Pont az ilyenek miatt.

Buta dolog volt belemenni egy házasságba, ahol a terhek közösek, de a bevételek nem.

Mivel egy normális házasságban minden közös, nincs olyan h a saját pénzemből fizetem ki az ő hibáját, vagyis semmi igazságtalanság nincs benne.

Te csináltál magadnak olyan helyzetet, amiben pórul járhatsz.

2021. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Előbb fogják a férjed fizetéséből levonni, minthogy a te számládhoz hozzányúljanak.


Amúgy tényleg nincs értelme így a házasságnak. Kifizeti a bírságot, annyival kevesebbet tesz a közös kasszába, neked annyival többet kell, pénz az ablakban.


Az se normális, hogy apáddal osztozol egy számlán, de a férjeddel nem.

2021. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint igazságtalan, még házasságban is, hogy a férjem sorozatos ittas vezetései miatti büntetéseket én fizessem esetleg, holott én nem italozok, nemhogy így vezetnék autót.

A másik oldala dolognak az, hogy ellopott tőlem 2,5 millió Ft-ot, ami nem őt illetné, mert olyan bevételből származik, ami még házasságkötésünk előtt történt. Már emiatt sem vagyok hajlandó helyette egy petákot is fizetni, ha ő nem fizetné a sorozatos büntetéseit, az ügyvédi költséget stb.

2021. febr. 15. 17:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként már nem sokáig leszünk házasok, éppen a fentebb leírtak miatt. Amíg nem válok el tőle, addig is átmentem a pénzemet édesapám bankszámlájára és vele vagyok közös bankszámlán.
2021. febr. 15. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Így azért már érthető.

De nem hiszem h ki kellene fizetned. Ha jön a csekk, ne foglalkozz vele.

A covid miatt hamar lezajlanak a válások, utána pedig már semmi se kötelez arra h a nevére szóló bűntetéseket kifizesd.

2021. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alapprobléma az, hogy nem vagy tisztában azzal (mint sokan mások sem), mit jelent egy házasságban jogilag a vagyon és teherközösség. Sajnos a férjed összes mostani trehánysága, tartozásai, tehát ami házasság alatt keletkezik, rajtad akkor is behajtható akár bírósági úton is, ha később elválsz tőle, mivel a tartozás a házasság alatt keletkezett, tehát ez közös teher marad. Ugyanígy a Te mostani, sőt a jövőbeni jövedelmet is terhelhető nem csak úgy, hogy egy számláról inkasszálják, behajtható akár bírósági Végrehajtó által úgy is, hogy rögtön a munkáltatódnál jelentkeznek és ott tiltják le a fizetésedből, ha a férjeden nem tudják behajtani.

Tehát az számít, hogy az adósság mikor keletkezett. Ha házasság alatt, akkor sajnos az a Te terhed is.

Ez alól csak akkor mentesülsz házasság alatt, ha egy vagyonközösség megszüntető szerződést írtok ügyvéd előtt.

2021. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A házasság vagyonközösség, nincs én pénzem, te pénzed. Hogyan lopta el a 2,5 millió Ft-ot. Otthon tartottad kp-ban, ő meg elvitte egy összegben? Azt, hogy a válás előtt vagyonmentést csinálsz, azt a bíróság nem fogja nagyra értékelni. Apukáddal közös bankszámlát is be fogják kérni. és igen, tartozni fogsz a házasság alatt keletkezett tartozásokért.
2021. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!