Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Én nem egészen értem ezt az...

Én nem egészen értem ezt az egészet. A PayPal melyik országnak és hogyan is jelent?

Figyelt kérdés
A PayPal nem egy bank és nem kér személyi igazolványt vagy útlevelet, így ha jól emlékszem legfeljebb a címedet adod meg. Mármost az adóhatóságnak ha jelentenek, akkor az adóhatóság hogyan tudná emberekhez kötni a számlát? Az adóhatóság, ha megkap egy e-mail címet, azzal nem sokra megy, ha kap egy címet, az akár másé is lehet, az csak postacím, bankkártya sem feltétlenül kell hozzá legyen rendelve, én mondjuk rendeltem hozzá, de korábban anélkül ment, illetve lejárt egy virtuális kártya, ami hozzá volt rendelve és nem rinyáltak, így abból nem hiszem, hogy vissza tudta volna bárki is követni, hogy kihez van rendelve. És mi van ha mondjuk valaki kimegy Romániába és ott csinál egy számlát egy banknál és azzal regisztrál be a PayPal-hoz, akkor a PayPal hova küld jelentést? A postacímet veszi alapul, vagy mit tekint adóügyekben illetékes országnak?

2017. márc. 3. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Jelentést? Miről?


A cég a bevételei után saját adózását ott intézi, ahova be van jegyezve.

A felhasználó pedig a lakhelye szerint illetékes adóhatóságnál.


Miért, ha a Tescoban vásárolsz kp-re valamit, akkor arról fog tudni az adóhatóság, hogy Te, XY kiadtál pl. 36.023 forintot élelmiszerre?

2017. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs szó ilyenről, hogy a Paypal bárkinek jelentene, megkeresésre ad ki információt kormányzati szerveknek.


Részlet az adatvédelmi elvekből:


"We may share your personal information we collect from you, including your name, contact details, and transactions and activities, with:(...)

-Law enforcement, government officials, or other third parties pursuant to a subpoena (...)"


[link]


Nem a költéseid fogják amúgy érdekelni a NAV-ot a Paypal-nál (ha arra kíváncsiak, arról a bankodtól úgyis kapnak információt), hanem a pénz fogadás.

Márpedig, aki évente 2500 Euro felett fogad pénzt Paypalon, annak azonosítania kell magát igazolvánnyal, és a lakcímét is igazolnia kell közüzemi számlával, bankszámla kivonattal.

Ez az összeg nagyjából az a határ, amit amúgy is adó- és bejelentési kötelezettség mentesen megkereshetnél a használt dolgaid eladogatásával évente.

Tehát, aki efölött bonyolít forgalmat, azt a Paypal azonosítja. Nem jelent viszont sehova semmit, de ha a megfelelő személyek a megfelelő módon kérik, kiadja az adatot.

2017. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
mi közöd van hozzá buta proli??
2017. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es nem a saját pénzügyi jelentésére gondolok, hanem arra, hogy az adóhatóságnak lejelent évente.


2-es, igen ez évek óta kérdés, hogy a PayPal banknak számít-e és kell-e jelentenie nem csak kérésre, hanem automatikusan, mint pl. az USA-ban, de pár hónapja úgy tűnik, hogy igen, fog jelenteni.

2017. márc. 3. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Az adatvédelmi irányelvekben mindenesetre erről egyelőre nincs szó, bármit is olvastál, hallottál máshol.
2017. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kiszámolón volt pár napja egy PayPal-os cikk, és ott a hozzászólásokban is taglalták, hogy hol van.
2017. márc. 3. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a cikket gondolod?

2017. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, figyeled-e még a kérdést, de azért leírnám, hogy valóban rövidesen új privacy policy lép életbe a Paypal-nál.

A cikknél az egyik kommentelő felfedezni vélte, hogy eszerint a Paypal jelenteni fog a CRS értelmében, itt:

[link]


Nem tudom, mennyire olvastad át, azonban jelentésről továbbra sincs szó.


" we, as a data controller, inform you that the following data will be collected and may be exchanged or otherwise processed for the purposes of the aforementioned laws (assuming they apply) and in accordance with them"


A Paypal mint adat gyűjtő tájékoztat róla, hogy a következő adatokat fogja gyűjteni és ezeket kicserélhetik vagy más módon feldolgozhatják a CRS és FATCA törvények szerint, AMENNYIBEN ezeket alkalmazzák a Paypalra.


"If you qualify (...) as a reportable person under CRS Law and assuming the (...) CRS Law impose obligations on PayPal (...), this information will be automatically exchanged by PayPal"


Ha a CRS törvény értelmében jelentendő személynek minősülsz és FELTÉVE, hogy a törvény kötelezettségeket ír elő a Paypal-nak, az adatok automatikusan ki lesznek cserélve a Paypal által.


Tehát továbbra is nyitott, hogy a Paypal-nak kell-e jelentenie, de úgy néz ki, a biztonság kedvéért belevették ezt az adatvédelmi elvekbe, hogy senki ne legyen meglepődve, HA jelentenie kellene.


AMENNYIBEN a Paypal-nak jelentenie kell, ez a leírás szerint úgy fog kinézni, hogy a Luxemburgi adóhatóságnak jelent és ők fogják kicserélni az adatokat a megfelelő országok adóhatóságaival.

Még egy érdekes mondat:


"Under FATCA and CRS Laws, you are obliged to provide any additional information that might be required from time to time by us to apply these laws."


A FATCA és CRS törvények értelmében kötelességed lesz idődről időre információkat szolgáltatni, ami szükséges lehet ahhoz, hogy a Paypal alkalmazhassa a törvényeket.


Tehát előfordulhat, hogy ha a törvényeket a Paypal-ra alkalmazzák, a Paypal-nak az az anonim felhasználási módja, amire a kérdésedben utaltál, megszűnik.

2017. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már csak azt nem értem, hogy mi ez a lesz vagy nem lesz évek óta, most ez jogértelmezési kérdés, vagy valami listára felírják a PayPal-t előbb utóbb, ahol eddig nem szerepelt?
2017. márc. 6. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!