Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok bankot váltani?

Hogyan tudok bankot váltani?

Figyelt kérdés

11 év után elegem lett a Budapest Bankból, de még soha nem váltottam bankot korábban. Mire kell odafigyelni? Nyilván az összes rendszeres utalásomat és partneremet összeírom és átvezetem a másik bankhoz és a fizetésemet is oda fogom kérni ezentúl.


Amiben viszont nem vagyok biztos:

- Kell új bankkártya?

- Van költséghatékonyabb módja a meglévő megtakarításaim átmenekítésének, mint egyszerre átutalni az egészet az új bankszámlára? (5,5 millió Ft)

- Kell számítanom extra büntető díjakra, amit a Budapest Banknak kell majd kifizetnem?


Köszönöm előre is a tapasztalatokat!



2021. febr. 13. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menned az új bankba és kérni kell a bankváltást. Alá kell írnod, hogy felhatalmazod a bankot, hogy a nevedben lefolytassa a folyamatot. Kb 2 hét alatt áttöltik a rendszeres megbízásaidat és a partnereidet. Amint ez megtörtént, a régi bankszámlán maradt összeget átutalják az újra, majd lezárják. A folyamat alatt esedékes utalások fedezéséhez hagyj annyi pénzt a régi számlán, hogy azok teljesülni tudjanak. Bankkártya új lesz, azt majd az új bank küldi postán. A régi a számlazáráskor megszűnik, az éves kártyadíj időarányos része visszajár. Az átmeneti időszakban viszont mindkét számlára meg kell fizetni a számlavezetési díjat.
2021. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi extra díj nem lesz.

A törthavi díjakat persze levonják de ez amúgy is lenne.

Az előre felszámított díjak időarányos része viszont visszajár.


Ebből sem már sem haszon nem lesz.



Kártyát a bank bocsátja ki a számlához. Természetesen a mostanit a Budapest Bank bevonja, vissza kell adnod.


Az új bank gyárt újat az új számládhoz.



Egyszerre utalni a legolcsóbb.


Esetleg van-e a BB-nek olyan csomagja ahol az utalás ingyen van?

Mert akkor ha előtte arra váltanál és úgy utalnád el, ingyen lenne.

Vagy esetleg váltani olyan csomagra ahol az utalás a legolcsóbb. Ha más szempontból nem éri meg arra a kis időre az már nem szempont.


Egyébként melyikben mész át?



Remélem tudtam segíteni.

2021. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!